Mustafa Cengiz'in canlı yayınında büyük hata... Reklam arasındaki konuşmalar ekranlara yansıdı

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in GS TV'de seçimle ilgili yaptığı canlı yayında televizyon kanalı reklama giderken, YouTube kanalı ise yayına devam etti. Bu esnada Cengiz'in çalışanlarla yaptığı konuşmalar çok net şekilde duyuldu

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'in, GSTV ve Youtube kanalına açıklamalar yapmak üzere konuk olduğu programda canlı yayın kazası yaşandı. 

GSTV reklama gittiği sırada, Youtube’daki canlı yayın devam etti. Cengiz ve programdakiler yayında olduklarının farkında olmadan konuşmayı sürdürdü. 

Mustafa Cengiz’in yanına gelen bir yetkili, "Çok iyi gidiyorsun. Yusuf abi ile konuştum imza toplasınlar" dediği, Cengiz’in de "Dedim zaten" cevabı vermesi kameralara yansıdı.

Yaşanan bu olayın ardından yetkililer bu durumu fark ederken tepkiler de yayına yansıdı. Kamera arkasından birinin "İnanmıyorum ya, yayın devam ediyormuş, imza sözleri duyuldu" sözlerini Cengiz, "Şaka yapıyorsun. Neyse yapılacak bir şey yok" şeklinde yanıtladı.

Yaşanan durumun ardından Cengiz, kamera arkasındakilere "Göbeğim çıkıyor mu" diye sordu. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Benim gündemimde şu an seçim yok, uğraştığım işler var"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, yönetim kurulu olarak gündemlerinde seçim olmadığını, ancak bugün görülecek mahkemeden çıkacak karara da saygı göstereceklerini söyledi.

İdari yönden ibra edilmemelerinin ardından devam eden yargı süreci ile ilgili soruyu yanıtlayan Cengiz, "Süreci zorunlu olarak yargıya taşıdım. İbra edilmediğimde ayrılsaydım en az 10 futbolcu serbest kalacaktı. Benim gündemimde şu an seçim yok, uğraştığım işler var" dedi.

Cengiz, mahkeme süreciyle ilgili olarak şunları kaydetti:

Hukuki olarak baktığımızda bu belirsizliği gidermek için ben ve Kaan (Kançal) kardeşimiz müdahil olduk. Daha önce alınmış 7 yürütmeyi durdurma kararı var. İdari ibranın hükümsüzlüğüne dair karar var. Hukuki süreç bitmeden, sadece iki kişi hakkında alınmış kararı göz önünde tutup, diğer 7 kararı dikkate almamak hukuken yanlış. Bazı arkadaşlarımız seçime girmemizi istemiyor. Eşit şartlarda düello ederiz, pusu kurmayız. Mustafa Cengiz olmadan seçim istiyorlar. Buna da 'peki' derim ama taraftarlarıma laf anlatamam. O yüzden mücadele ediyorum. Ben mücadeleyi terk edecek, cepheyi bırakıp kaçacak insanlardan değilim.  

Yarın mahkemeden çıkacak karara saygı duyacağını vurgulayan Cengiz, "Yarın mahkeme derse ki 'Hayır seçime gideceksin, Mustafa Cengiz olmayacak', böyle bir karar başım gözüm üstüne" diye konuştu.

Yönetimde yaklaşık 20 aydır bulunduklarını hatırlatan Cengiz, "Üçüncü seçim, insaf ya. Bu kulübe yarar mı getirir, zarar mı? Tabii ki yüzde yüz seçim olacak. Ne zaman bilmiyorum. Yönetim olarak bakacağız" ifadelerini kullandı.

Divan benim kalbimi kanatıyor

Divan kurulu toplantısına katılmamasına açıklık getiren Cengiz, şunları söyledi:

Ben şu anda Riva, Florya, yapılandırma, bazı haklar ve projeler üzerine çalışıyorum. 'Seçim stratejisi yapalım, hangi güne alalım, baskın seçim iyi olur', bunlarla ilgili bir şeyim olmadı. Divana gitmememin ikinci nedeni; divan benim ve arkadaşlarımın kalbini kanatıyor. Maalesef divan başkanlığı da buna izin veriyor. Biz izin vermemesini istiyoruz. Galatasaray başkanına kolaylıkla saldırabiliyorsanız, bu yol yarın otoban olur. Siz Galatasaray başkanlığına her şeyi söyleyeceksiniz, parmak sallayacaksınız, tehdit edeceksiniz, hem de kenetlen diyeceksiniz. Bu nasıl çelişki. Divan başkanlığı umarım tutumunu düzeltir. 

Cengiz, gelirlerinin de bir milyar 80 milyon lira civarında olduğunu vurgulayarak, "900 dendi ama değil. 120 milyon liralık yeni yapılanmayla Florya'yı yeniden elde edeceğiz. Florya bizim olacak, Kemerburgaz'dan da vazgeçmiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU