Kullanıcılar şikayetçi: Whatsapp'ın son güncellemesi şarj canavarı

Bir kullanıcı, uygulamanın son sürümüne dair, “Batarya istatistiklerine baktığımda gerçekten şaşkına dönüyorum” yorumunda bulundu

(Pxfuel)

Bazı kullanıcılara göre son WhatsApp güncellemesi, Android telefonlardaki bataryanın çok hızlı tükenmesine neden oluyor.

Forumlarda yazılanlara, Google Play Store'daki yorumlara ve sosyal medya paylaşımlarına bakılırsa, bu sorundan özellikle OnePlus telefon sahipleri etkilendi.

Popüler mesajlaşma uygulamasıyla ilgili diğer sorunlar da Android için piyasaya sürülen son sürümün ardından gün yüzüne çıkmış gibi görünüyor.

WhatsApp'ın Play Store sayfasındaki en popüler yorumlardan birinde bir kullanıcı, "Maalesef son güncellemeden beri fotoğraf (ya da) video indiremiyorum veya gönderemiyorum. Ekrandaki yazı, bu medya dosyasının cihazda olmadığını söyleyip duruyor. Ayrıca, bataryanın boşalma hızı da katlanarak arttı. Yola çıktığımda, iş arkadaşlarım çalışırken bana ulaşabilsinler diye powebank'imi her zaman yanıma almam gerekiyor" dedi.

Diğer WhatsApp kullanıcıları, batarya göstergelerinin ekran görüntülerini Twitter'dan   paylaştı ve uygulamanın, fazla kullanılmadığında bile, harcanan şarjın çoğundan sorumlu olduğuna yönelik şikayetlerini dile getirdi. 

Bir OnePlus 5T kullanıcısı şöyle yazdı:  

Batarya istatistiklerine bakıp WhatsApp'ın bataryayı emip bitirdiğini görmek beni gerçekten şaşkına çeviriyor.

Birçok tweette etiketlenmesine rağmen Facebook'un sahibi olduğu uygulama, sorundan etkilenen kullanıcılara cevap vermedi. The Independent da konu hakkında yorum almak için WhatsApp'a ulaştı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Reddit kullanıcıları, Google Pixel 3, Pixel 4, Huawei P20 Pro ve bazı Xiaomi akıllı telefon modelleri dahil olmak üzere diğer cihazlarda da benzer sorunlar yaşadıklarını bildirdi.

Bir kullanıcı “WhatsApp bataryayı delicesine emiyor. Sanırım istatistiklerde tüm pil tüketiminin yüzde 33'ünün WhatsApp'a ait olduğunu gördüm” diye yazdı.

WhatsApp'ın 2.19.308 numaralı son güncellemesi, kişisel yazışmaların ve grup konuşmalarının parmak iziyle güvenceye alınmasını sağlayan biyometrik güvenlik önlemleri de dahil olmak üzere birden fazla yeni özellik getiriyor.

iPhone ve diğer iOS işletim sistemli cihazların sahipleriyse WhatsApp kullanırken bataryalarıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamış gibi görünmüyor. 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren:  Noyan Öztürk
 

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU