Kimse yemek getirmeyince ABD Başkanı konuklarına hamburger söyledi

Hükümetin kapanması Beyaz Saray'daki yemek hizmetini aksattı, Trump Demokratlar'ı suçladı

ABD Başkanı Trump Beyaz Saray'da ağırladığı futbolcular için hamburger ve pizza siparişi verdi. Fotoğraf: Twitter

ABD’de hükümetin kapanmasının ardından Beyaz Saray’da yemek hizmeti aksadı.

ABD Başkanı Donald Trump yemek hizmeti ve personelin yetersiz kaldığını söyleyerek Beyaz Saray’a hamburger ve pizza sipariş etti.

Üniversiteler arası ulusal futbol liginde şampiyon olan oyuncularını ağırlayan Trump 300’den fazla hamburger, patates kızartması ve pizza ısmarladı. Donald Trump gazetecilere yaptığı açıklamada ürünlerin parasını da kendisinin ödediğini söyledi. 

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders da Twitter hesabından davete ilişkin bir video paylaştı ve “Demokratların sınır güvenliği konusunda uzlaşmayı reddetmesi Başkan Trump’ın ulusal şampiyonları ağırlamasına engel olamadı” dedi.

Hükümetin kapanması, Beyaz Saray personeli dahil kamuda 800 bin çalışanı etkiledi. Çalışanların bir kısmı zorunlu izne ayrıldı, bir kısmı da 23 gündür ücretsiz çalışıyor.

Trump, federal bütçeyi, Meksika sınırına duvar ödeneği içermemesi halinde onaylamayacağı konusunda ısrarcı davranıyor.

ABD'de federal hükümetin geçici bütçe anlaşmazlığından dolayı kapanmasının üzerinden 23 gün geçti ancak Trump'ın Meksika sınırına örülmesi planlanan duvar için ödenek ayrılması talebi henüz Temsilciler Meclisinde üstünlüğü sağlayan Demokratlarca kabul edilmedi.
 

DAHA FAZLA HABER OKU