Netflix izleyicileri bilimkurgunun iptal kararıyla yıkıldı

100 tam puanlı animasyon, eleştirmenlerin de favorisiydi

Dizinin ilk sezonu 10, ikinci sezonuysa 9 bölümden oluşuyor (Netflix)

Netflix kullanıcıları, kısa sürede eleştirmenlerin favorisi haline gelen animasyon dizisinin iptal edildiğini duyunca hayal kırıklığına uğradı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Babam Bir Ödül Avcısı (My Dad the Bounty Hunter), televizyon yazarlarından kusursuz yorumlar almayı başararak, eleştiri derleme sitesi Rotten Tomatoes'da 100 üzerinden 100 tam puana sahip olmuştu. Ancak yayın devi, iki sezon ve 19 bölümün ardından animasyonu sessiz sedasız iptal etti. 

Babam Bir Ödül Avcısı'nın ikinci sezonu, Ağustos 2023'te gösterime girmiş ve aradan geçen aylardaki sessizlik, sosyal medyada dizinin geri dönüp dönmeyeceği konusunda spekülasyonlara yol açmıştı. İptal haberini ilk olarak What's on Netflix duyurdu.

Netflix, Pixar emektarı Everett Downing Jr. ve Patrick Harpin'in birlikte yarattığı Babam Bir Ödül Avcısı'nın konusunu şöyle özetliyor:

Galaksiler arası ödül avcılığı yapan bir baba, iki çocuğu yanlışlıkla onunla uzaya gelip asıl işini öğrenince babalık görevlerine yenileri eklenir.

Dizinin  başrollerini Laz Alonso, Yvonne Orji, Priah Ferguson ve JeCobi Swain seslendiriyordu. Bu isimlere Yvette Nicole Brown, Jamie Chung, Rob Riggle ve Maddie Taylor da eşlik ediyordu.

"Çok yazık oldu"

Dizi, Netflix için iyi izlenme rakamları elde etmiş ve gösterime girmesinden kısa süre sonra en çok seyredilen İngilizce diziler listesine girmeyi başarmıştı.

Şirketin 2023'e ilişkin iki etkileşim raporu, birinci sezonun dünya çapında 10 ayda 86,5 milyon saat, ikinci sezonunsa üç buçuk ayda 26,7 milyon saat izlendiğini gösteriyor.

Dizinin bir hayranı, iptal kararına sosyal medyadan tepki göstererek "Çok yazık oldu" yazdı ve ekledi:

Netflix, animasyonla bilimkurguyu buluşturan Babam Bir Ödül Avcısı dizisini iki sezonun ardından sessizce iptal etti.

Başka bir izleyici de Babam Bir Ödül Avcısı'nın çocuklar için çok iyi bir dizi olduğunu söyledi. Bir diğeri iptal kararını kabullenmek istemedi:

Hayııııııııır! Babam Bir Ödül Avcısı'nı çok sevmiştim. Bu çok kötü bir haber.


Independent Türkçe, Hollywood Reporter, Tech Radar

DAHA FAZLA HABER OKU