Yeni animasyonun prömiyerinde kahkaha tufanı

"Üzerinde 4 yıl çalıştık"

Kevin Costello'nun yazdığı filmin seslendirme kadrosunda Eric Bauza'nın yanı sıra Candi Milo, Peter MacNicol, Fred Tatasciore ve Laraine Newman var (Warner Bros Animation)

Özellikle animasyon meraklılarının heyecanla beklediği The Day the Earth Blew Up: A Looney Tunes Movie, prömiyerini kahkahalar içinde yaptı. 

Fransa'daki Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali'nde, dün gece geç saatlerde gerçekleştirilen etkinlikte, yönetmen Pete Browngardt ve Warner Bros Animasyon Başkanı Sam Register filmi tanıtmak üzere sahneye çıktı. 

Türkiye'de gelecek yıl gösterilecek

Looney Tunes'un önemli karakterleri Porky Pig ve Daffy Duck'ı (her ikisini de Eric Bauza seslendiriyor) merkezine alan The Day the Earth Blew Up için ABD'de henüz bir vizyon tarihi açıklanmadı. Ancak yetkililer, animasyonu bu yıl içinde gösterime sokmayı hedefliyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Filmin Türkiye gösterim tarihiyse 24 Ocak 2025 olarak açıklandı.

Animasyon, gösterim boyunca coşkulu kahkahalarla karşılanırken, başroldeki ikilinin yetiştirilme tarzına ve iş bulma çabalarına odaklanan sahneler de kalabalığın dikkatini çekti. 

The Day the Earth Blew Up, iki karakterin güçlü bir uzaylının gezegenin kontrolünü ele geçirmesini önlemek için bir araya gelmesini ve Porky'nin Petunia Pig'e ilgi duymasıyla durumun karmaşıklaşmasını konu alıyor.

"Bu işe kalbimizi ve ruhumuzu koyduk"

Yönetmen Browngardt, "Bu sadece benim için değil, üzerinde çalışan tüm sanatçı ekibi için de bir sevgi emeği" diyerek ekledi: 

Tüm Looney Tunes hayranları, umarım bunu beğenirsiniz.

44 yaşındaki Amerikalı sinemacı, sözlerine şöyle devam etti: 

Uzun bir yol oldu. Bunun üzerinde 4 yıl çalıştık. İki boyutlu animasyon. Bu işe kalbimizi ve ruhumuzu koyduk, umarım bu gece keyif alırsınız.

The Day the Earth Blew Up, sinemalarda gösterime giren ilk tam animasyon Looney Tunes filmi olma özelliğini taşıyor. 


Independent Türkçe, Hollywood Reporter, Variety

DAHA FAZLA HABER OKU