Zürafa küçük çocuğu havaya kaldırdı: "Yüreğim ağzıma geldi"

Çocuğun babası, Teksas'ta yaşanan endişe verici olayın ardından Paisley Toten'a oyuncak zürafa aldı

(Unsplash)

ABD'nin Teksas eyaletinde bir aile, vahşi yaşam parkından geçerken bir zürafanın küçük çocuklarını kamyonetlerinin arkasından alıp havaya kaldırmasıyla şaşkına döndü.

İki yaşındaki Paisley Toten, Fossil Rim Vahşi Yaşam Merkezi'nde ebeveynlerinin aracının kasasından hayvanı beslerken, hayvan kahverengi kağıt torbasından bir şeyler almak için aşağı uzandı ve çocuğun gömleğini ısırıp onu havaya kaldırdı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bu çarpıcı karşılaşma, aile ve parkta olaya tanıklık eden diğer misafirlerce videoya alındı.

Austin American-Statesman'a göre annesi, zürafanın kollarına geri bıraktığı çocuğu yakalamak için öne doğru eğildi.

Olay sırasında kamyoneti kızın babası Jason Toten kullanıyordu. Baba, şoke edici olay yaşandığında arka camdan dışarı bakıyordu.

Baba, hayvana karşı hiçbir kötü niyet beslemediğini ve olayı kaza diye nitelediğini söyledi. Olay sırasında ailesinin hiçbir kuralı çiğnemediğini belirtti ve CBS'e bağlı KWTX'e şöyle konuştu:

Paisley torbayı tutuyordu ve zürafa ona değil torbaya yöneldi ama sonunda gömleğini de yakaladı ve onu havaya kaldırdı.

"Kalbim durdu, yüreğim ağzıma geldi... beni korkuttu" diyen baba, yaşadığı endişe verici olayın ardından Paisley'e hediyelik eşya dükkanından oyuncak zürafa aldığını ve onun bunu "hak ettiğini" söyledi.


Fossil Rim Vahşi Yaşam Merkezi, Teksas'ın Glen Rose kentinde kâr amacı gütmeyen bir koruma merkezi. Parkın, misafirlerin kamyonetlerin kasasına oturmasına karşı bir politikası bulunmuyor. Aileler, arabalı safari boyunca kendi araçlarını sürmeye teşvik ediliyor.

Teksas Hill Country'de 11,5 kilometre boyunca devam eden sürüş sırasında ziyaretçilerin zürafaları beslemelerine izin veriliyor.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Çağatay Koparal

 

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU