Johnny Depp, kendisine başrol veren yönetmenin "büyük cesaret" gösterdiğini söylüyor

Karayip Korsanları'nın yıldızı "Bana anlamsız geldi" dedi

(Reuters)

Johnny Depp, Kral XV. Louis rolünü kendisine vermekten vazgeçmesi için son filmi Jeanne Du Barry'nin yönetmeniyle konuştuğunu açıkladı.

Karayip Korsanları'nın 60 yaşındaki yıldızı, eski eşi Amber Heard'e karşı açtığı ve büyük ses getiren iftira davasının sonuçlanmasından bu yana ilk uzun metrajlı filminin Britanya'daki galası için 15 Nisan Pazartesi gecesi Londra'da kırmızı halıya geri döndü.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yeni tarihi dramda Depp, zekasını ve cazibesini kullanarak sosyal hiyerarşide yükselip sonunda Fransa Kralı XV. Louis'nin dikkatini çeken işçi sınıfından bir kadın olan Jeanne'ı canlandıran Fransız aktris Maïwenn'le başrolü paylaşıyor.

Maïwenn'in hem yazıp hem de yönettiği proje, iftira davasından bu yana Depp'in ekrandaki ilk büyük rolü.

Film, Mayıs 2023'te Cannes Film Festivali'nde prömiyeri yapıldığında 7 dakika ayakta alkışlanmıştı.

ABD'nin Kentucky eyaletinin Owensboro kasabasında doğan Depp, Londra'daki galada sahnede konuşurken izleyicilere rol için kendisiyle iletişime geçildiğinde şaşırdığını söyledi.

Deadline'a göre Depp, "Bir anda beyninizde olan şey şu, Kentucky'nin doğusuna geri dönüyorsunuz... 'Ombelico nombril'den, hiçbir yerin göbek deliğinden gelip Fransa kralını oynadığınızı fark ediyorsunuz" dedi.

Bana anlamsız geldi, onu vazgeçirmeye çalıştım. Beni dinlemiyordu ve beni kadrosuna alarak büyük cesaret gösterdi.

2022'de Depp, eski partneri Heard'e 2018'de Washington Post'ta yazdığı ve aile içi şiddet mağduru olarak yaşadıklarını anlattığı bir makale nedeniyle dava açıp kazanmıştı. Depp'in avukatları Heard'ün aktörü haksız yere istismarcı olmakla suçladığını söylemişti.

Bu dava, 2020'de Londra'daki Yüksek Mahkeme'nin The Sun'ın Depp'i "eş döven" diye nitelendirmesinin "büyük ölçüde doğru" olduğuna hükmetmesinin ardından gelmişti.

Oscar adayı aktör pazartesi gecesi Vegas'ta Korku ve Nefret'in (Fear and Loathing in Las Vegas) 83 yaşındaki Britanyalı yönetmeni Terry Gilliam'la yeniden bir araya geldi. Depp bu filmde yazar Hunter S. Thompson'ın ikinci kişiliği Raoul Duke'u canlandırmıştı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Depp, etrafta toplanan fotoğrafçı ve kameramanlara Gilliam'ı şakayla yönetmen Tim Burton diye tanıtıyor. Burton, 1990 yapımı Edward Makaseller (Edward Scissorhands) ve 2007 yapımı Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street) gibi filmlerde Depp'le çalışmıştı.

Orijinal Monty Python ekibinin bir parçası olmasıyla tanınan Gilliam, 2009 yapımı Dr. Parnassus'da (The Imaginarium Of Doctor Parnassus) Depp'i yönetmişti.

Ajanslardan da yararlanılmıştır*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Çağatay Koparal

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU