İYİ Partili Bilge Yılmaz: İYİ Parti bir sonraki dönem Meclis’e bile giremeyecek

Yılmaz: Hem Altılı Masa ittifakı ile girdiğimiz cumhurbaşkanlığı seçimini hem de hür ve müstakil girdiğimiz yerel seçimlerİ kaybettik

Fotoğraf: Twitter

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevinden geçtiğimiz günlerde istifa eden ve Genel Başkan Meral Akşener'i de istifaya çağıran ekonomist Bilge Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Bu şekilde devam edilmesi halinde, İYİ Parti bir sonraki dönem Meclis’e bile giremeyecektir" dedi.

Yılmaz İYİ Parti olarak yerel seçimlerde büyük bir hezimet yaşadıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

İYİ Parti olarak yerel seçimlerde büyük bir hezimet yaşadık. Son seçimden bu yana geçen 10 ayda 3 milyon 100 bin oy kaybettik. Bu erimenin sonucu olarak partimizin ülke siyasetini etkileme kapasitesini tamamen yitirdik. 

Hem Altılı Masa ittifakı ile girdiğimiz cumhurbaşkanlığı seçimini hem de hür ve müstakil girdiğimiz yerel seçimlerİ kaybettik. 

Bu başarısızlığın en büyük ve neredeyse tek sebebi ülkesini düşünen ve siyaset üreten insanlara kapıların tamamen kapatıldığı partimizin kurumsal zayıflığıdır.

Şunu kabul edelim ki, başarılı olmak öncelikli olarak partinin kurumsal kapasitesi, siyasi söylemleri, kadrosu ve bunları organize eden, yöneten liderlik tarzı ile ilgilidir.

Geçmişe dönüp baktığımızda, bir dönem milletimize umut olmuş ve yapılan güvenilir araştırmalarda oy oranı yüzde 20’lere kadar çıkmış bir İYİ Parti görüyoruz. Ancak üst üste yapılan hatalar ile kaybedilen güven partimizi yüzde 5'in altına düşürdü.

Dürüst olmak gerekirse, İYİ Parti’nin mevcut lideri ve yönetim anlayışıyla geleceğe dair milletimize ve özellikle gençlerimize verdiği hiçbir umut yoktur. Bu şekilde devam edilmesi halinde, İYİ Parti bir sonraki dönem Meclis’e bile giremeyecektir.

Bu durum Türk milletinin geleceği için İYİ Parti çatısı altında mücadele eden hiç kimse tarafından kabul edilemez.

 

 

DAHA FAZLA HABER OKU