Uçuş uzmanları, "rezerve etmekten kaçınmanız gereken" koltukları açıkladı

Tui kabin ekibi kısa mesafeli yolculuklarda orta sırada yaşanacak eksikliklere karşı uyardı


Uçaktaki yerinizi seçerken dikkatli olun (Unsplash)

Kabin ekibi uçakta en istenmeyen koltukları açıklarken sevilen pencere kenarı koltuklar, iniş sırasında yolcuları uzun süre beklemek durumunda bırakabilir.

Önde gelen havayolu şirketlerinin uçuş görevlileri, lüks seyahat rehberi platformu Velloy'la işbirliği yaparak kabin içinde rahatlığa kavuşmak için uzak durulması gereken koltuklar da dahil 10 akıllıca seyahat hilesini açıkladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Orta sıra ve özellikle de pencere kenarındaki 11A ve 11F koltukları, yolcular için en kötü noktalar olarak belirlendi.

Bunlar genellikle uçaktan en son inen ve uçuş sırasında en son yemek servisi alan koltuklar.

Tui'nin kabin ekibi üyesi Tara şöyle diyor:

Kısa mesafeli bir uçuştaysanız, bir de uçağın ortasında oturursanız yemek sıkıntısı yaşamanız muhtemel. Kısa-orta mesafeli bir uçuşta büfeden içecek ya da atıştırmalık almayı planlıyorsanız, ön tarafa ya da arka tarafa doğru oturmak yüzde 100 doğru seçim olur.

Hatta 11. sırayı seçerek uçaktaki en sevdiğiniz atıştırmalıkları tamamen kaçırabilirsiniz.

Tara şöyle ekliyor:

Özellikle eve dönerken ortada oturursanız, istediğiniz her şeyin tükenmiş olma ihtimali çok daha yüksek çünkü her zaman önden ve arkadan başlayıp ortaya doğru ilerliyoruz.

Eğer orta sıralarda oturmak zorunda kalırsanız da Virgin Atlantic'in çalışanı, uçuş sırasında güvenli ve cüzdan dostu bir yemek için el bagajınızda Pot Noodle (hazır erişte markası -çn.) gibi "ağzı kapalı, sadece su eklenerek yapılan bir hazır yemek" getirmenizi öneriyor.

Uçuş görevlilerinden gelen diğer önemli ipuçları arasında, yoğun olmayan zamanlarda seyahat ederek ve check-in masasına erken başvurarak imrenilen bir şekilde daha üst bir sınıfta uçmayı nasıl güvenceye alacağınız yer alıyor.

British Airways'in bir uçuş görevlisi "Nihayetinde sormazsanız alamazsınız" diyor.

Biz uçuş görevlilerinin hiçbir kontrolü yok. Yer durumunu görebilen ve tüm kontrole sahip olanlar, check-in işleminizi yapan kişiler. Ücretsiz bir yükseltme olmasa bile size indirimli bir fiyat ayarlayabilirler.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice

Independent Türkçe için çeviren: Büşra Ağaç

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU