Özel: Bu mikrofonlar niye gitmiyor Erdoğan'ın önüne, terörle işbirliği mi yapmış?

"Kimsenin aday çıkarmasına, çıkarmamasına karışmayız. Bir partinin aday çıkarması kendisiyle ilgili bir hesaptır."

Fotoğraf: AA

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı anma törenine katıldı. Törenin ardından açıklamalarda bulunan Özel DEM Parti'nin İstanbul'da aday çıkarmasını değerlendirdi.

Özel "Şimdi bu mikrofonlar niye gitmiyor Bahçeli'nin önüne. Bahçeli bu sabah demli çay mı içiyormuş? Bu mikrofonlar niye gitmiyor Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne. Terörle işbirliği mi yapmış" diye konuştu.

"Bu millete özür borçları vardır"

Özel şöyle devam etti:

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kimsenin aday çıkarmasına, çıkarmamasına karışmayız. Bir partinin aday çıkarması kendisiyle ilgili bir hesaptır. Biz şunu söyledik; bütün siyasi partilerle açık iletişim halindeyiz. Bizim DEM'le yaptığımız görüşme gözünüzün önündedir. Ama bazı görüşmeleri hangi mecralarda kimlerin, ne vaatlerle yürüttüğünü millet sormaktadır. Bizim kimsenin çıkaracağı adaya da, çıkarmadığı adaya da bir lafımız yoktur. Ama aday çıkarmama durumunda bize dünya kadar hakareti bize layık görenlerin şimdi bu millete özür borçları vardır. 

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın adaylığına gelen tepkileri de değerlendiren Özel "Hatay'da aday değişecek mi?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

Hatay’da protestolar yaşandı. 100 söz protesto vardıysa 99’u hükümete yönelikti ama hükümete yönelik kaynaklar Lütfü savaş protesto edildi. Evet Lütfü beye de sitem cümlelerini duyduk. Siyaset vatandaşın söylediği sözü verdiği mesajı alma sanatıdır. Biz CHP olarak hem adaylarımızı çok yoğun anketlerle belirledik. adaylık sonrası ölçme değerlendirme anketlerine de değer veriyoruz. Bu anketler bir şekilde yanlış yaptığımız sinyalini verirse bu değerlendirir. Meydanda yükselen bazı sesleri duymak da önemlidir fikir verir. Ama milletin sesini duymak sandıktan önceki en önemli gösterge çok yüksek örneklerle yapılan anketlerdir. Anketlerde bir şey görürsek müdahale ederiz.

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU