One Piece hayranları yeni sezonda ünlü oyuncuyu görmek istiyor

One Piece hayranları, manganın meşhur karakterini Oscar ödüllü aktrisin canlandırması için seferber oldu

One Piece, Netflix'teki ilk haftasında rekor kırmış, Wednesday ve Stranger Things'i geride bırakarak 84 ülkede en çok izlenen dizi olmuştu (Netflix)

Netflix'in çok beğenilen dizisi One Piece, 31 Ağustos'ta yayımlanmasından sadece iki hafta sonra ikinci sezon onayını almayı başarmıştı.

Gösterime girdiğinden beri en çok izlenenler listesinden düşmeyen dizinin ikinci sezon müjdesi, Netflix'in yayımladığı videoda, manganın yaratıcısı Eiiçiro Oda tarafından doğrulanmıştı. 

Dünya çapında fenomen oldu

Aynı adlı anime ve mangadan uyarlanan canlı aksiyon dizisi, Iñaki Godoy'un canlandırdığı Monkey D. Luffy adlı dost canlısı korsanın, efsanevi One Piece hazinesini bulma macerasını konu alıyor.

Netflix dizisi, Oda'nın eserinin 1999'da anime serisine dönüştürülmesinin ardından ikinci büyük uyarlama olma özelliğini taşıyor. Gizemli One Piece'i bulmaya çalışan Monkey D. Luffy ve korsan ekibinin hikayesi o zamandan beri dünya çapında bir fenomen haline geldi.

"Jamie Lee Curtis" sesleri

Ve şimdiyse One Piece hayranları, Jamie Lee Curtis'in dizide rol alması için seferber oldu. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Oscar ödüllü Jamie Lee Curtis'in One Piece'in 2. sezon karakterleri Chopper ve Dr. Kureha'ya sevgisini açıklamasının ardından, hayranları oyuncunun dizide rol alması fikrine adeta kafayı taktı. Manganın hayranlarına göre Cadılar Bayramı (Halloween) serisinin yıldızı, Kureha rolü için mükemmel bir seçim olabilir.

Jamie Lee Curtis, daha önce büyük bir One Piece hayranı olduğunu itiraf etmiş ve Kureha'yı oynamayı arzu ettiğini söylemişti.

Dr. Kureha, Luffy'nin ekibinin bir üyesine akıl hocalığı yaparak One Piece'te önemli bir figür olacak. Tony Tony Chopper, 2. sezonda ortaya çıktığında, onu hikayede önemli bir rol oynamaya iten Kureha olacak.

Hayranlar onu istiyor

Hayranlara göre Curtis, eksantrik ve heyecanlı bir karakter olan Dr. Kureha'yı canlandırmak için harika bir seçenek. 64 yaşındaki oyuncunun Chopper'a olan sevgisi de Dr. Kureha olarak performansını olumlu etkileyebilir.

l-intro-1673046020.jpg

Curtis, Her Şey Her Yerde Aynı Anda'daki performansıyla 45 yıllık oyunculuk kariyerinde ilk kez Oscar kazanmıştı (A24)


Netflix'in One Piece için Iñaki Godoy, Mackenyu Arata ve Emily Rudd gibi daha az tanınan oyuncular seçmesi, eleştirmenlerin beğenisini kazanmış ve doğru bir hamle olarak görülmüştü. 

Eleştirmenlere göre diziye Oscar ödüllü bir oyuncuyu dahil etmek, Netflix'in önceki stratejisinde değişiklik yapsa da dizi için merak uyandıran ve yerinde bir tercih olabilir.


Independent Türkçe, ScreenRant, GamesRadar

DAHA FAZLA HABER OKU