Succession'ın yaratıcısı, halef seçiminin neden "doğru olduğunu" açıkladı

Ünlü HBO dizisinin son bölümünde nihayet yeni CEO belli oldu

(HBO)

Succession'ın yaratıcısı Jesse Armstrong, dizideki "nihai halefin" neden "artık epey süredir doğru son" olduğunu bildiğini açıkladı.

***Uyarı: Bu haber Succession'ın 4. sezon finaline dair önemli spoiler içerir***

Makyavelist dizinin 4 sezonluk uzun yolculuğu sonrası, HBO'nun rakipsiz hicvi sürpriz bir ismin kazanmasıyla sona erdi.

Roman (Kieran Culkin), Kendall (Jeremy Strong) veya Shiv'in (Sarah Snook) galip gelme ihtimali sıklıkla tartışılırken, Tom Wambsgans'ın (Matthew Macfadyen) zaferi daha az konuşulmuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yine de dizinin finali beklenmedik bir yola girdi ve Tom'u Succession'un "kazananı" yani Waystar Royco'nun yeni CEO'su olarak taçlandırdı.

Her ne kadar bu karar, geçen sezon yaşananlara çok benzer olduğunu düşünen birçok kimse açısından şoke ediciyse de Armstrong, "Tom'un nihai halef olması fikrinin", "epey süredir doğru son" olduğunu bildiğini söyledi.

Armstrong, "Controlling the Narrative" (Anlatıyı Kontrol Etmek) adlı bölüm sonrası yayınında "[Tom] karşılaşacağınız en güçlü hükümdar olmasa da" onun "yavaşça yükselen ve kendini çevredeki güçlü kişilerle uyumlu kılabilen kişilerden" biri olduğunu açıkladı.
 

Matthew MacFadyen
Matthew MacFadyen, "Succession"da (HBO)


Dizinin yaratıcısı, "Tom gücünü Matsson'dan (Alexander Skarsgård) alıyor" dedi.

Bu fikir Matsson'ın zihnine daha önce, Shiv'le Tom'un şirketteki geleceği hakkında konuştuğu ve Shiv'in yanlışlıkla kocasının "dürüst olmak gerekirse odadaki en güçlü kişiye yalakalık yapacağını" söylediği bölümde işlenmişti.

Final sahnelerinde neler olduğuna dair daha derin açıklamayı buradan okuyabilirsiniz.

Roy kardeşlerin gelecekleri hakkındaysa Armstrong şöyle dedi:

Tüm hikayelerini düşündüm. Biliyorsunuz, son bulmuyorlar. Devam edecekler.

Ama burası dizinin onlara ilgisini kaybettiği yer. Çünkü istedikleri şeyi, biliyorsunuz, babalarının vaat ettiği ödül olan halefliği kaybettiler.

Armstrong şöyle devam etti:

İndirgeyici ve acımasız biçimde, Roman tam olarak başladığı yere vardı.

Shiv'in gayet korkunç, donuk ve duygusal bakımdan çorak bir yerde halen oyunda olduğunu söyleyebilirim.

Kendall açısından bu, hayatının merkezindeki hadise, hayatının merkezindeki günler, hayatının merkezindeki birkaç yıl olmayı asla bırakmayacak. Belki yoluna devam edip bir şirket kurabilir ya da bir şeyler yapabilir. Ancak babasının ulaştığı türden kurumsal bir statüye ulaşma ihtimali çok düşük. Bunun tüm hayatını etkileyeceğini düşünüyorum.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU