Grimes, Elon Musk'tan olan kızı Exa Dark Sideræl'in yeni adını açıkladı

Şarkıcı ve Elon Musk'ın kızı, Aralık 2021'de taşıyıcı annelik yöntemiyle dünyaya gelmişti

(Twitter/@Grimezsz)

Grimes, kızının sıradışı adını kısalttığını açıkladı.

Müzisyenle Twitter CEO'su Elon Musk'ın iki yaşındaki oğulları X Æ A-Xii (X lakaplı) ve iki yaşındaki kızları Exa Dark Sideræl Musk (Y lakaplı) olmak üzere iki küçük çocuğu var.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Grimes'ın, taşıyıcı annelik yoluyla dünyaya gelen ve doğumu kamuoyuyla paylaşılmayan kızı, şarkıcının Mart 2022'de Vanity Fair'e verdiği bir röportajda gazetecinin Grimes'ın evinde bebek ağlaması duymasıyla rastlantı sonucu ortaya çıkmıştı.

Kill V Maim şarkısıyla tanınan şarkıcı o dönem, oğlu "zaten ortalıkta" olduğu için kızının kimliğini gizli tutmak istediğini söylemişti.

23 Mart Perşembe günü Grimes, ender görülen kızının fotoğrafını Twitter'da yayımlayarak kendisinin ve kızının yeşil saçlı, kırmızı tulumlar içindeki birer resmini paylaştı.

Twitter paylaşımındaki C harfiyle kendi gerçek adı Claire'e atıfta bulunan Grimes, "Y [ejderha emojisi] C" diye yazdı.


Bunu takiben bir hayran hesabına attığı tweetteyse Grimes, kızının adının değiştirildiğini ve artık sadece Y (İngilizce'de "neden" sorusuyla aynı anlama gelen "why" kelimesiyle Y harfinin okunuşu aynı -ed.n.) olduğunu doğruladı.

O artık Y  veya "Why?" ya da sadece "?" (Ama devlet bunu kabul etmez). merak, ebedi soru... ve bunlara benzer şeyler.

Grimes, geçmişte devletin çocuklarının isimlerini tanımasıyla ilgili sıkıntılar yaşamıştı. X'in tam adı başlangıçta X Æ A-12'ydi fakat bu adın Kaliforniya'nın isim verme yasalarını ihlal ettiği bildirilince sayı, "Xii" şeklinde değiştirilmişti.
 

Grimes
Grimes, kızının adını kısalttığını açıkladı (Twitter/@Grimezsz​​​​​​​)


35 yaşındaki şarkıcı, kızının fotoğraflarını genellikle "mahremiyeti için" paylaşmasa da çocuğun "burada epey tanınmaz" göründüğünü de açıkladı.

Y'ın kimliğinin ortaya çıktığı röportajda Grimes, yazar Devin Gordon'a şunları söylemişti:

Aile meselelerinde her ne olursa olsun, bence çocuklar bunun dışında kalmalı ve X zaten ortalıkta.

Yani bence [Musk] onu gerçekten çırağı olarak görüyor ve onu her şeye dahil ediyor. X ortalıkta. Onun durumu böyle. Ama evet, bilmiyorum.

Bir gazeteciyi evine davet etme kararı hakkındaysa Grimes, "Ne düşünüyordum bilmiyorum" demişti.

Grimes ve Musk, 2020'de oğullarının orijinal adının nasıl telaffuz edildiğini açıklamıştı.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU