Dünyanın en fazla ‘retweet’ edilen adamı: Yusaku Maezawa

Japon milyarder iş adamının Twitter'da yaptığı paylaşım 4.7 milyondan fazla alıntılandı

Japonya'daki en büyük çevrimiçi moda mağazalarından olan Zozotown'ın sahibi Maezawa rekor kıran tweet'ini 5 Ocak'ta attı.

Yaptığı paylaşımda bir çekiliş yapacağını söyleyen Meazawa, 100 milyon yen'i (925 bin dolar) tweet'ini retweet edecek 100 kişi arasında paylaştıracağını duyurdu.

Meazawa, katılmak için ise tek yapılması gerekenin kendisini takip etmek ve o tweet'ini retweetlemek olduğunu yazdı. 

 

 

Bunun üzerine hızla retweet edilmeye başlanan milyarderin paylaşımı 2 günde dünyanın her yerinden retweet edilerek 4.7 milyona ulaştı. 

Meazawa, geçen yıl Elon Musk'ın SpaceX roketiyle Ay çevresinde seyahate hazırlanan kişi olmasıyla tüm dünyaya adını duyurmuştu.

Forbes dergisine göre, Maezawa'nın 3.8 milyar dolarlık bir servet ile Japonya’nın en zengin 13. ismi olduğu biliniyor. 

Maezawa'dan önce Twitter'da en çok retweet alan kişi bir fast food zincirine soru yönelten Carter Wilkerson‏ adlı kullanıcıya aitti.

Wilkerson 2017’de, fast food zinciri Wendy's’e bir tweet atarak, "Wendy's, bir senelik bedava nugget kazanmak için ne kadar retweet gerekli?" diye sormuştu. 

Bunun üzerine Wendy’s 18 milyon cevabını vermis ve Wilkerson’ın tweet'i dünyanın her yerinden 3 milyon kişi tarafından retweet'lenmişti. 

Wilkerson'dan önce de Ellen DeGeneres'in 2014 Oscar töreninde paylaştığı selfie de, 3 milyondan fazla retweet alarak rekor kırmıştı. 
 

DAHA FAZLA HABER OKU