Ümit Özdağ’dan Taksim açıklaması: Soylu'nun açıklamalarıyla benim edindiğim bilgiler farklı

Suriye sınırındaki belirli bölgelerde kontrolün HTŞ ve El Nusra’nın denetimine girdiğini belirten Özdağ, "Zafer Partisi’nin, Suriye’nin Türkiye için bir güvenlik tehdidi olduğu uyarılarının ne kadar doğru olduğu bir kez daha ortaya çıktı" diye konuştu

Zafer Partisi dün Taksim'de saldırının gerçekleştiği yeri ziyaret etti.

Genel Başkan Ümit Özdağ burada yaptığı açıklamada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgilerle kendisine ulaşan bilgilerin farklı olduğunu söyledi.

Saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Özdağ "Ülke böyle yönetilmeye devam ederse çok  daha şehit vereceğiz ne yazık ki. Türk milletinin başı sağ olsun ama artık Türk milletine de başsağlığı dilemek istemiyoruz. Bunun için Hatay’a sembolik mayın döşemeye gitmiştik. Eğer bizim isteğimiz olsa sınıra mayın döşenseydi, buraya gelen alçak sınırda mayınla kendisi patlar ölürdü" dedi.

"Suriye sınırında kontrol tamamen HTŞ ve El Nusra’nın denetimine girdi"

 Özdağ şöyle devam etti:

Güya Türkiye’nin kontrolündeki Afrin’den çıkıp gelen biri Türkiye’nin göbeğinde bomba patlatıyor. Bu sırada İçişleri Bakanı da Türkiye’nin Erbil’e, Şam’a, Bağdat’a da güvenlik getireceği iddialarında bulunuyor. İstanbul’da güvenlik sağlayamayanların komşu ülkelerde güvenlik sağlayacağı rüyaları görmesi kadar trajik bir şey olamaz.

Tehdit bununla da sınırlı değil. Suriye sınırındaki belirli bölgelere kontrolün HTŞ ve El Nusra’nın tamamen denetimine girdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

15 günden bu yana devletin bütün istihbarat ve güvenlik sistemlerinin bu bölgede bir yoğunlaşma saptadığını belirten Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgilerle kendisine ulaşan bilgilerin farklı olduğunu belirterek şöyle konuştu: 

Patlama sırasında kendisi Suriye’de olan Süleyman Soylu’nun bir açıklama yaptığını, bazı imalarda bulunduğunu duyduk… Gerçekten Süleyman Soylu’nun ifade ettiği gibi bu hadisenin arkasında bahsettiği devlet mi var? Yoksa bir başka devlet ile mi bağlantı var? Önümüzdeki günlerde bunun ortaya çıkacağını göreceğiz. Çünkü benim edindiğim bilgi Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgiden oldukça farklı gözüküyor.

Ziyaret öncesinde polisin İstiklal Caddesi'ne girişi kapattığı anların videosunu paylaşan Özdağ "Zafer Partisi İstiklal Caddesine giriş yaparken polis acil barikat kuruyor. Suriyeli, Afgan, Mısırlı vs. rahat rahat giriyor, Zafer Partisi şehitleri anmak için giremiyor" ifadesini kullandı.

Davutoğlu'na çağrı

İstiklal Caddesi’nde Odatv'ye de konuşan Özdağ, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na da 7 Haziran - 1 Kasım seçimleri arasındaki süreçle ilgili seslenerek ‘’Ahmet konuş susma, sen bu ülkede başbakanlık yapmış adamsın korkma bildiklerini açıkla’’ dedi. 

Özdağ şöyle devam etti: 

Ahmet, bir koltuk uğruna susma, Erdoğan seni çok korkuttu, korkma bak ben ölümü göze aldım, bunları ben biliyorsam sen de biliyorsun, yakın çevrene ne söyledin kimi suçladın biliyorum. Sen sustuğun için insanlar ölüyor. Eğer bunları anlatmaktan korkuyorsan git üniversite de hocalık yap. Haziran-kasım arasında bu ülkede neler oldu? Söyle.

Odatv editörü Eneshan Solmaz'ın "Davutoğlu konuşmazsa siz bu konuyla ilgili konuşacak mısınız?" sorusuna ise Özdağ "Benzer bir süreç başlarsa açıklama yapacağım.  Buna karşı bana suikast olursa onunla ilgili de tedbirimi aldım. Geçen ay bu çerçevede olan bir olayla ilgili de TBMM’de de kapsamlı bir açıklama yapacağım" şeklinde yanıt verdi.

 

 

Indepedent Türkçe, Oda TV

DAHA FAZLA HABER OKU