John Lennon'ın oğlundan iklim krizi şarkısı: Dünyayı hep birlikte değiştireceğiz

Orman koruma pazarlaması kuruluşu Everland ortaklığındaki tekli dün piyasaya çıktı

(Reuters)

Julian Lennon, orman koruma pazarlaması kuruluşu Everland'le işbirliği içinde iklim acil durumu temalı yeni bir tekli yayımladı.

"Change" (Değişim) teklisi, iklim için derhal harekete geçme ihtiyacı farkındalığı yaratmak üzere şirket tarafından sipariş edilmişti.

Şarkıda John Lennon'ın Grammy'ye aday gösterilmiş oğlu şöyle söylüyor:

Öyleyse önümüzde uzanan yol için cesaret toplayalım / Bunu birlikte yapmazsak, kesinlikle öleceğiz.

Lennon şöyle devam ediyor:

Ve geçmişi arkamızda bırakacağız, havayı temizleyeceğiz ve denizi temizleyeceğiz / Dünyayı insan nezaketiyle besleyeceğiz / Sevgi bizi özgür kılacak.

Daha sonra nakarat geliyor:

Dünyayı hep birlikte değiştireceğiz; sen, ben ve herkes, sonsuza dek.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Şarkı, Lennon'ın doğayı koruma ve yerli kültürleri desteklemeyi hedefleyen kâr amacı gütmeyen kuruluşu The White Feather Vakfı'nın çalışmalarıyla da uyumlu.

Lennon müziğinde çevre temalarına daha önce de değindi, babası gibi o da sosyopolitik tutkularını şarkı sözlerinde işliyor.

"Change" ilk olarak Birleşmiş Milletler Çevre Programı'nın 2022 Dünya Çevre Günü kapsamında Stockholm'de düzenlenen Everland İklim Konseri'nde seslendirildi.

Everland, dünya genelindeki orman koruma projelerini temsil eden bir koruma pazarlaması kuruluşu. Bu projeler, iklim krizinin ana nedenlerinden biri olan ormansızlaşmayı sona erdirmeye odaklanıyor.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU