Yakalanmaktan kurtulan fok karakola gidip "teslim oldu"

Polis ekipleri hayvanın "yardım için geldiğini" söyledi

Polis ekipleri, fokun şımarıklık yaptığını da belirtti (Beverly Polis Teşkilatı)

ABD'nin Massachusetts eyaletinde bir gölette gezinen ve yakalanmaktan paçayı kurtaran fok, karakola giderek "teslim oldu". Shoe Göleti'ne girdiği için Shoebert adı verilen boz fok, cuma günü yakalandı.

Hayvan ilk kez iki hafta önce Beverly'deki gölette görüldü. Fokun denizden nehir ve drenaj boruları sayesinde gölete geldiği düşünülüyor.
 


Hızla bölge sakinlerinin gözdesi olan fok için göletten uzak durulması istendi:

Shoebert çok sevimli ama yine de yabani bir hayvan ve boş alana ihtiyacı var.

Bununla birlikte hayvanı yakalamak için itfaiyeciler ve yaban hayatı uzmanları 22 Eylül'de bir operasyon düzenledi. Ancak tekne ve dev ağlarla yapılan birkaç saatlik çalışma başarısız oldu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Shobert bir sonraki gün göletten çıkıp bir otoparkın içinden geçerek Beverly Polis Teşkilatı binasının yanına geldi ve "teslim oldu."

Polis tarafından yapılan açıklamada, Shobert'ün "yardım için karakola geldiği" ifade edildi. Yaban hayatı uzmanları, itfaiyeciler ve "gece vardiyasındaki bütün polisler", hayvanla ilgilendi.

Sağlık durumunun iyi olduğu açıklanan boz fok, Connecticut eyaletindeki Mystic Aquarium'a gönderildi. Akvaryumun hayvan kurtarmak programının müdürü Sarah Callan, Shobert'ün muayene edileceğini ve daha sonra doğaya salınacağını bildirdi:

Tipik enerjik, 4 yaşındaki bir boz fok gibi davranıyor. Shoebert'ü diğer fokların yakınında, sessiz ve tenha bir yere bırakmayı planlıyoruz.

 

Independent Türkçe, AP, NBC Boston

Derleyen: Uğurcan Yıldız

DAHA FAZLA HABER OKU