Neil Gaiman, Güç Yüzükleri'ni eleştiren Elon Musk'la alay etti

Ünlü yazar, "Elon Musk bile bu lanet Güç Yüzükleri dizisini sevmedi. Sen ne düşünüyorsun?" sorusuna yanıt verdi

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri'nin yeni bölümleri cuma günü yayımlanıyor (Prime Video)

Amazon Prime Video'da 2 Eylül'de yayımlanmaya başlayan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri'yle ilgili tartışmalara Neil Gaiman da katıldı. Ünlü yazar, diziyi eleştiren Elon Musk'la alay etti.

Telif hakları için 250 milyon dolar, ilk sezonu için 465 milyon dolar harcanan yapım, J.R.R. Tolkien'in yarattığı Orta Dünya'nın İkinci Çağ'ında geçiyor. Dizi Hobbit serisinden binlerce yıl öncesini konu alıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Güç Yüzükleri, Orta Dünya hayranlarını ikiye böldü. Bazı seyirciler diziyi beğenirken, yapımın Tolkien'in evrenine uymadığını savunanlar da var. Ayrıca kitaplarda elflerin beyaz tenli olduğu belirtilmesine rağmen dizide siyahi bir elfin yer alması da eleştirildi.

Tesla ve SpaceX CEO'su Musk da 5 Eylül'de Twitter'dan yaptığı paylaşımda şöyle yazmıştı:

Tolkien mezarında ters dönüyor.

51 yaşındaki teknoloji milyarderi, sözlerini "Şu ana kadar neredeyse her erkek karakter bir korkak, bir pislik ya da her ikisi birden. Sadece Galadriel cesur, akıllı ve iyi biri" diye sürdürmüştü.
 


Gaiman ise bir sonraki gün kendisine gelen "Elon Musk bile bu lanet Güç Yüzükleri dizisini sevmedi. Neil Gaiman sen ne düşünüyorsun?" sorusuna şu yanıtı verdi:

Elon Musk, Twitter'ı satın almada nasıl başarısız olduğuna dair tavsiye almak için bana gelmiyor. Ben de ona film, TV ya da edebiyat eleştirisi için gitmiyorum.

Ünlü yazar ve yapımcı daha sonra attığı bir tweet'te de "Güç yüzükleriyle ilişkin ne?" ifadesine cevaben dizinin yapımında yer almadığını belirtti. Gaiman, ilk iki bölümü izlediğini ve beğendiğini vurguladı.

 

Independent Türkçe, Screen Rant, Los Angeles Times

Derleyen: Uğurcan Yıldız

DAHA FAZLA HABER OKU