Edirne Belediye Başkanı Gürkan, Kılıçdaroğlu’nu “Sayın Cumhurbaşkanım” diyerek kürsüye davet etti

Gürkan, “13. Cumhurbaşkanı’nın adı da Kemal Kılıçdaroğlu olacak” ifadelerini kullandı

Fotoğraf: ANKA

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Büyük Taarruz'un 100. Yılında Büyük Balkan Buluşması programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Sayın Cumhurbaşkanım” diyerek kürsüye davet etti.

Gürkan, “Adeta yeni bir Kurtuluş Savaşı’ndayız… Şuna; bütün Balkanlılar, yüreği Türkiye sevdası ile atanlar; dilini, dinini, vatanını kendinden aziz sayanlar olarak inanıyoruz ki, cumhuriyetimizin 100. yılında, 2023’te, Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet’in 100. yılında, o koltukta yeni bir Cumhurbaşkanı oturacak. O cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. O tarihte, Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet’in Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturacak Cumhurbaşkanının, 13. Cumhurbaşkanı’nın adı da Kemal Kılıçdaroğlu olacak” dedi.

“2022 Edirne Yılı’ndayız, ülkemizin ve Edirne’mizin işgalden kurtuluşunun 100. yılındayız. Bu yıl 2022’yi ‘Edirne Yılı’ ilan ettik; çünkü istedik ki o işgal altında geçirdiğimiz günleri torunlarımızda bilerek geleceğe hazırlansınlar” ifadelerini kullanan Gürkan şöyle devam etti:

Bu ülkenin her an bir savunucuya, bir kurtarıcıya ihtiyacı olmadığını Mustafa Kemal’in sözlerinden, devrimlerinden biliyoruz. Ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet 100. yılına yaklaşıyor. İçeride ve dışarıda Cumhuriyet’in 100. yılında ülkemizin rejimini değiştirmeye, dönüştürmeye çalışanlar olduğunu biliyoruz. Adeta yeni bir Kurtuluş Savaşı’ndayız… Şuna bütün Balkanlılar, yüreği Türkiye sevdası ile atanlar dilini, dinini, vatanını kendinden aziz sayanlar olarak inanıyoruz ki cumhuriyetimizin 100. yılında 2023’te, Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet’in 100. yılında, o koltukta yeni bir Cumhurbaşkanı oturacak. O cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. O tarihte Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet’in Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturacak Cumhurbaşkanının, 13. Cumhurbaşkanı’nın adı da Kemal Kılıçdaroğlu olacak.

 

Independent Türkçe, ANKA

DAHA FAZLA HABER OKU