Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden Diyarbakır Cezaevi'ndeki ölümle ilgili açıklama: İntihara teşebbüs ettiği anlaşıldı

Açıklamada rutin kontrol sırasında mahkum Kadri Ekici'nin intihar ettiğinin anlaşıldığı belirtildi

Fotoğraf: AA

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Diyarbakır Cezaevi’nde "devletin birliğini ve ülke bütünlüğü bozma" suçundan hükümlü olan Kadri Ekici'nin 21 Temmuz'da rutin kontrol esnasında intihara teşebbüs ettiğinin anlaşıldığını bildirdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Genel müdürlüktün yapılan yazılı açıklamada, "Diyarbakır Cezaevi’nde tek kişilik hücrede şüpheli ölüm" başlıklı haberlere ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

İncelemeler neticesinde Diyarbakır 2 No'lu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda "devletin birliğini ve ülke bütünlüğü bozma" suçundan hükümözlü olarak barındırılan Kadri Ekici'nin 21 Temmuz'daki rutin kontrol esnasında intihara teşebbüs ettiğinin anlaşıldığı kaydedilen açıklamada, ilk müdahalesinin ardından Ekici'nin Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği vurgulandı.

Açıklamada, hastanedeki tüm müdahalelere rağmen Ekici'nin kurtarılamadığı, olaya ilişkin adli ve idari soruşturmanın başlatıldığı kaydedildi.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU