Pop yıldızı Camila Cabello hayatı boyunca aldığı en iyi tavsiyeyi açıkladı

Şarkıcı geçmişte yaşadığı akıl sağlığı sorunları hakkında içtenlikle konuştu

(AFP)

Camila Cabello şimdiye kadar kendisine verilen en iyi tavsiyeyi paylaştı.

Müzisyen, Cosmopolitan'ın Ağustos/Eylül sayısının kapak yıldızı oldu. Derginin YouTube kanalına verdiği röportajda, her günü olduğu gibi kabullenerek yaşamayı öğrenmekten bahsetti.

Zihniyetini değiştirmesini sağlayan tavsiyeyi açıklayan Cabello şunları söyledi:

Bugün her şeyi çözmüş olmak zorunda değilsiniz. Bu fikri gerçekten beğendim.

Çünkü bazen beynimin işleyiş şekline göre, her şeyi daha iyi yapmamı sağlayacak ve elimdekileri düzenli bir çalışma masası gibi hissettirecek tavsiyeler beklerim… Bence insanlar 'Bunu bugün çözmüş olmak zorunda değilsin' dediğinde gerçekten rahatlıyorum.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Akıl sağlığı hakkında konuşmaktan çekinmeyen Cabello, anksiyete sebebiyle yaşadığı zorlukları birkaç kez açıkça paylaşmıştı.

Selena Gomez'e ait, akıl sağlığına odaklanan medya platformu Wondermind için şarkıcıya konuşan Cabello, yaşadığı anksiyeteyi vücudunda "kötü trip" gibi hissettiren bir "sıkışmışlık" olarak tanımlamıştı.

O zamanlar Gomez'e "O an her şey baş döndürücü ve boğucu geliyor, böylesine bir yolculukta 'sadece bitmesine yardım et' diye düşünüyorsun" demişti.
 

 

Bu zihnimde bir döngü, obsesif kompulsif düşünceler gibi. Vücudumda neredeyse hareket edemiyormuşum, ellerim ve her yerim bağlıymış gibi fiziksel bir gerginlik var.

Şimdi her hafta terapiste giden Cabello, "rol yapmanın veya kendini kandırmanın akıl sağlığı için en kötü şey olduğunu" öğrendiğini söyledi.

Gerçeği söylemek, savunmasız olmak ve bu konuda konuşmak, aslında terapistimin her seansta bana söylediği şeyler.

Bu ay Cosmopolitan'a verdiği ayrı bir röportajda Cabello, akıl sağlığında yaşadığı zorlukları gizlemeyi "işkenceye" benzetti.

Bence rol yapmak bir tür psikolojik işkence ve beraberinde en yüksek anksiyeteyi getiriyor.

Bunu toplumumuzda ve kültürümüzde çok yapıyoruz. İyi hissetmediğimiz zamanlarda sürekli koşuşturuyor ve gülümsüyoruz.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Deniz Sutaş

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU