Bozdağ: Her alanda Türkiye'yi dışa bağımlılıktan kurtaran adımlar attık

"Türkiye'nin en büyük açıklarından biri yerli ve milli, demokratik bir muhalefet açığıdır. Eğer Türkiye'de yerli ve milli, demokratik bir muhalefet olmuş olsa iktidar daha güçlü ve başarılı olur"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye'nin en büyük açıklarından biri yerli ve milli, demokratik bir muhalefet açığıdır. Eğer Türkiye'de yerli ve milli, demokratik bir muhalefet olmuş olsa iktidar daha güçlü ve başarılı olur" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Çeşitli programlar kapsamında Yozgat'a gelen Bozdağ, AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek partililerle buluştu.

Basına kapalı gerçekleşen ziyaretin ardından Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Yozgat İl Danışma Meclisi Toplantısı'na geçen Bakan Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin AK Parti ile ayağa kalktığını ve dört bir yanının şantiyeye dönüştürülerek kalkındırıldığını söyledi.

"Türkiye bizden önce IMF'nin kayyumu altında yönetilen bir ülkeydi"

Bozdağ, sağlık, ulaşım, eğitim, adalet gibi konularda kucaklayıcı bir politika izlediklerini, ülkeyi ileri seviye taşıdıklarını söyledi.

"Türkiye bizden önce IMF'nin kayyumu altında yönetilen bir ülkeydi" diyen Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde AK Parti ile ülkeyi, dışa bağımlılıktan kurtaran adımların atıldığını sile getirdi.

"Güvenilecek tek kadro Cumhur İttifakı"

Bozdağ, ekonomide yaşanan sorunları çözecek kadronun AK Parti'de olduğunu öne sürerek, "Asgari ücrette yaptığımız iyileşme, emeklilere ve diğer çalışanlarımıza verdiğimiz imkanlar, bu konuda onları enflasyona ezdirmeme ve vatandaşımızın alım gücünü artırma konusunda aldığımız kararlardan bazılarıdır. Buğday, arpa, çay gibi diğer tarım ürünlerinin fiyatlarına verdiğimiz zamlarla da çiftçimizin artan maliyetler konusunda zarar etmesine izin vermedik" diye konuştu.

Türkiye'nin sıkıntılarının geçici olduğunu ve sorunların üstesinden tek tek gelineceğini dile getiren Bozdağ, güvenilecek tek kadronun Cumhur İttifakı olduğunu, herkesin buna şahit olacağını belirtti.

Bozdağ, umudun Cumhur İttifakı'nda olduğunu, muhalefetin geleceğe dair bir söyleminin bulunmadığını ifade ederek, kendilerinin yarınlara daha büyük bir Türkiye bırakma gayretinde olduklarını söyledi.

"Türkiye'nin itibarını yükselttik"

İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği konusunda yaşananlara da değinen Bozdağ, "Türkiye'nin, yaptıklarımızla içeride, dışarıda itibarını yükselttik. Her anlamda sesine kulak verilen bir ülke haline geldi Türkiye. İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine başvurusu üzerine Cumhurbaşkanı'mız milletimizin hak ve hukukunu en yüksek şekilde dile getirdi. 'Teröre destek veren, PKK, FETÖ, DHKP/C ve diğer terör örgütlerine kuluçka yuvalığı yapan İsveç ve Finlandiya teröre karşı tavır koymaz, Türkiye'nin bu isteklerini somut olarak yerine getireceğini taahhüt etmezse o zaman biz NATO üyeliğine izin vermeyiz' dedik" dedi.

"Türkiye sözüne sadık bir ülkedir"

Bakan Bozdağ, yapılan mutabakatla Türkiye'nin isteklerinin yerine getirildiğini ve sürecin devam ettiğini belirterek, "Adalet, güvenlik ve istihbarat üzerinden bir takip komitesi de kuruldu. Verilen sözlerin, yapılan taahhütlerin yerine getirilip getirilmediğini takip edecek. Türkiye sözlerin tutulduğuna kanaat getirdiği zaman diğer adımları elbette atacaktır. Türkiye sözüne sadık bir ülkedir. Karşımızdaki kişilerden verdikleri söze sadık kalmalarını beklemek hakkımızdır" ifadelerini kullandı.

"Türkiye'nin kazanımlarına sevinemeyen bir muhalefet var"

Türkiye'nin bu başarısına muhalefetin sevinmediğini dile getiren Bozdağ, "İsveç, Yunanistan, Amerika, Avrupa'nın medyası 'Türkiye kazandı, Erdoğan'ın zaferi' diye manşetler atarken, bunlar milletten gizlemek için elde edilen başarıyı küçültmek için çarpıtma yoluna gittiler. Türkiye'nin kazanımlarına sevinemeyen bir muhalefet var" dedi.

Bozdağ, bulunan petrole, doğal gaza bile sevinemeyen muhalefetin olduğunu, yapılan başarılara teşekkür bile etmediklerini söyledi.

Savunma sanayisinde yüzde 20'den 80'e çıkan yerlilik oranı olduğunu, güvenlik sorunlarının çözüldüğünü ancak bunların hiçbirinin muhalefet tarafından takdir edilmediğini kaydeden Bozdağ, muhalefetin milletin yararına yapılan işlere sevinmediğini ifade etti.

"Türkiye'nin en büyük açıklarından biri yerli ve milli, demokratik bir muhalefet açığıdır"

Bakan Bozdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Türkiye'nin en büyük açıklarından biri yerli ve milli, demokratik bir muhalefet açığıdır. Eğer Türkiye'de yerli ve milli, demokratik bir muhalefet olmuş olsa iktidar daha güçlü ve başarılı olur. Her defasında çarpıtma ve yalanla, kamuoyunda algı yönetimini kendisi için başarı görenler, milletin gerçekliğinden kopuk olmaya devam ediyor. Bugün muhalefetin tek sermayesi var o da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a duydukları kin, nefret ve düşmanlık ve bunu besleyen nefisleridir. Nefsini rehber edinenlerin bu millete kazandırabilecekleri bir şey olabilir mi?

 "Türkiye'yi yönetecek bir cumhurbaşkanı adayı aramıyorlar"

Muhalefeti eleştiren Bozdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Türkiye'nin böylesi koalisyon görüntüsüyle yönetilmesine aziz milletimiz asla izin vermeyecektir. Bu masada oturanlar, Türkiye'yi yönetecek bir cumhurbaşkanı adayı aramıyorlar. Bunlar kendilerinin yöneteceği bir cumhurbaşkanı adayı arıyorlar. Cumhurbaşkanı adayı oldu, kimi dinleyecek bu aday? Kılıçdaroğlu'nu mu dinleyecek, Akşener'i mi dinleyecek yoksa diğerlerini mi dinleyecek, kimi dinleyecek? Nasıl yürüyecek, yürümesi mümkün değil ve bunların yaptığı bu milleti, bu devletin istikametini geriye götürmek, eski döneme güzellemeler yapmak. Koalisyonların ne kadar iyi olduğunu anlatmaya başlıyorlar. Milletin aklıyla alay ediyorlar

"Koalisyonlar hiçbir zaman hayırlı ve yararlı olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Millete zarar vermiştir, milletimiz kaybetmiştir" diyen  Bozdağ, sözelrini şöyle sürdürdü:

Bundan sonra da milletimize kimsenin kaybettirmeye hakkı yoktur. Türkiye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi iradesiyle Türkiye'yi yöneten, dünyaya yön veren bir lideri gördükten sonra 7'li masanın kuklalığını kabul edecek omurgasız bir cumhurbaşkanı adayına asla rıza göstermeyecek ve geçit vermeyecek

 "Operasyon partileri var"

Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yozgat'ta milliyetçi, Konya'da mütedeyyin, İzmir'de Atatürkçü olduğunu, Van'da "Demirtaş'ı istiyorsanız bana katılın" dediğini ifade ederek, nabza göre şerbet verme siyasetinin bittiğini söyledi.

AK Parti'den oy tırtıklamak maksadıyla operasyon partilerinin bulunduğunu belirten Bozdağ, şunları kaydetti:

Tek amaçları AK Parti'ye giden oylardan bir tanesini alabilmek. Çünkü CHP'ye vagon onların vazifesi, AK Parti'den bir tane de olsa oy devşirebilmek. Bu operasyon partilerini Yozgatlılar çok iyi biliyor ve aziz Türk milletimiz de çok iyi tanıyor. Bu operasyon partilerine de sandıkta en büyük operasyonu, bunlara umut bağlayanlara da en büyük operasyonu Yozgatlılar ve aziz Türk milleti yapacaktır

"Siyasetin başpehlivanı Erdoğan'dır"

Daha önce iki cumhurbaşkanı seçimi olduğunu hatırlatan Bakan Bekir Bozdağ, sözlerini şöyle tamamladı:

Siyasetin başpehlivanı televizyonda değil, siyaset meydanında belli olur. Siyasetin başpehlivanın hakemi aziz milletimizdir. Hakemin verdiği oylarla başpehlivan seçilir. Tayyip Bey, 15 seçimdir siyasetin meydanında, rekabetin içinde aziz milletimizin iradesiyle 15 defa bu siyaset meydanının başpehlivanı seçilmiştir. Onun için de başpehlivanı tek başına yenemeyeceğini, yıkamayacağını anlayan Sayın Kılıçdaroğlu bir masa kurmuş, 6 tane de yanına adam almış. Yedincisini de yedekte tutuyor. Bunlar yetmezse ne olur olmaz sen hazır kıta imdat kuvveti olarak imdada yetiş. Buradan söylüyorum, bir kişiyle yenemezsiniz, 6 kişiyle de 60 kişiyle de yenemezsiniz. Kimi yanınıza alırsanız alın, topunuz gelin yine bu siyaset meydanının başpehlivanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı yenemeyeceksiniz

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU