İsrail'den duvarların arkasındaki insanları ve nesneleri algılayan askeri cihaz

Yeni İsrail askeri teknolojisi, yapay zekâ tabanlı bir izleme algoritması kullanarak duvarların arkasındaki nesneleri ve insanları tespit edebiliyor

Şirket, duvarların arkasındaki insan sayısını ve sistemden uzaklığını, hedef yüksekliğini, yönünü ve bir alanın genel düzenini algılayabildiği için operasyonlar için yeni bir araç olduğunu belirtti / Fotoğraf: Camero-Tech

İsrailli görüntüleme çözümleri şirketi Camero-Tech tarafından üretilen, duvarların arkasını görüntüleyebilen Xaver 1000, ilk kez Fransa'nın Paris kentinde düzenlenen Eurosatury 2022 Fuarı'nda görücüye çıktı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Camero-Tech, yeni XAVER-1000'in ordular, kolluk kuvvetleri, istihbarat birimleri, arama ve kurtarma ekipleri için temel bir sistem olduğunu iddia ediyor.

Şirket, duvarların arkasındaki yaşamın varlığını, insan sayısını ve sistemden uzaklığını, hedef yüksekliğini, yönünü ve bir alanın genel düzenini algılayabildiği için operasyonlar için yeni bir araç olduğunu belirtti.

Teknoloji, canlı nesneleri duvarların arkasında yüksek çözünürlükte görüntüleyebiliyor, bir kişinin önemli bir süre hareketsiz kalsa bile, oturduğunu, ayakta durduğunu veya yattığını algılayabiliyor. Ayrıca belirli vücut parçalarını da tespit edilebiliyor.

Şirket, cihazı çalıştırmanın kolay olduğunu ve minimum eğitim gerektirdiğini belirtti.

 

Şalom

DAHA FAZLA HABER OKU