ABD'de metro vagonları üzerinde "sörf yapan" genç hastanelik oldu

15 yaşındaki gencin durumunun kritik olduğu bildirildi

Kimliği açıklanmayan gencin hastanede tedavisi sürüyor (Reuters)

ABD'nin New York şehrinde metro vagonlarının üzerinde seyahat eden genç hastanelik oldu.

Şehirdeki toplu taşımadan sorumlu Metropoliten Ulaşım Teşkilatı'nın (MTA) açıklamasında göre kimliği paylaşılmayan 15 yaşındaki bir kişi, cuma günü 06.30 civarında Queens bölgesindeki metro vagonlarının üzerinde giderken ağır yaralandı.

Polis ise gencin vagonların üzerinde giderken kafasını henüz belirlenemeyen bir nesneye çarparak yardığını, tedavi için Elmhurst Hastanesi'ne kaldırıldığını ve durumunun kritik olduğunu duyurdu.

Olayın ardından hattaki seferler karşılıklı olarak durduruldu.

MTA, ileride benzer vakaların tekrarlanmaması için uyarıda bulunarak bu tür davranışların sorumsuzca ve çok tehlikeli olduğunu belirtti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

New York'ta benzer bir olay iki hafta önce de yaşandı.

11 Haziran'da Twitter'da paylaşılan bir videoda 8 kişilik bir grup, Brooklyn bölgesine giden metronun üzerinde koşarken ve vagonlar arasından atlarken görüntülenmişti.

New York Polis Teşkilatı ise şüphelilerin kimliklerinin tespit edilemediğini duyurmuştu.

"Metro sörfü" olarak adlandırılan bu olaylarda hayatını kaybedenler de olmuştu.

32 yaşındaki bir kişi, ekimde Williamsburg Köprüsü'nden geçen bir metronun üzerinde giderken raylara düşmüş ve trenin altında kalarak can vermişti.

2019'da da 14 yaşında bir genç Manhattan'a giden bir metronun vagonları üzerinde yolculuk yaparken yaşamını yitirmişti.Independent Türkçe, New York Post, ABC 7

DAHA FAZLA HABER OKU