Kılıçdaroğlu'ndan ilk defa oy kullanacak gençlere mektup: Sizden ne çalındıysa birlikte geri alacağız

"Demokrat Amcan" imzasıyla gençlere mektup gönderen Kılıçdaroğlu, "Bu düzeni ancak sen değiştirebilirsin, hep birlikte değiştirebiliriz" dedi

Fotoğraf: ANKA

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yapılacak ilk seçimde oy kullanacak gençlere; “Demokrat Amcan” imzasıyla mektup gönderdi.

CHP Gençlik Kolları üyelerinin Türkiye genelinde ev ev gezerek elden ulaştırdığı mektuba “Merhaba, ben Kemal Kılıçdaroğlu!” diye başlayan Kılıçdaroğlu,  "Bu mektubu sana, senden ve yaşıtlarından aldığım güç ve moral ile yazıyorum" dedi.

"Sen de biliyorsun ki, geçmiş kuşaklardan çok daha zor koşullarda mücadele ediyorsun. Biliyorum" diyen Kılıçdaroğlu, ülkede yaşanan sorunları hatırlatarak, "Bu düzeni ancak sen değiştirebilirsin, hep birlikte değiştirebiliriz" ifadelerini kullandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Peki neyi bekliyoruz? Ne yalan söyleyeyim ben sizi bekliyorum. Aklınızı, heyecanınızı, yaratıcılığınızı, her seferinde şaşırdığım mizah gücünüzü, ‘bugün fırsat olsa giderim’ dediğiniz bu ülkeye olan gerçek sevginizi, değişime olan tutkunuzu, ‘evet birlikte ne yapıyoruz’ diyen sizi bekliyorum. CHP, yönetmek için sizi bekliyor. Nasıl mı bekliyor? Biz eğitime, istihdama ve ekonomik fırsatlara yatırım yapan, gençlerin bugününü olduğu kadar yarınını da düşünen bir bakış açısını bu ülkeye kazandırmak için çalışıyoruz.

"Sizden ne çalındıysa birlikte geri alacağız"

"Daha önce söyledim, bir kez daha söylüyorum: Sizden ne çalındıysa birlikte geri alacağız" diyen Kılıçdaroğlu, iktidar oldukları takdirde gençler için yapılacak projelerini hatırlattı.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Bunlar sadece başlangıç. Ama daha fazlasını konuşmak, planlamak ve en önemlisi hayata geçirmek benim kadar sizlerin de görevi. Unutmayın, siz herkesten daha kalabalık ve kararlısınız. O kalabalıklar içerisinden tek tek seçilmeyi beklemeden, hadi gelin. Birlikte bu ülkeyi yeniden ayağa kaldıralım. 100 yıl önce yine genç bir halk ile bunu başarmış olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı olarak size söz veriyorum: gelin ve ses verin, biz bir daha başarırız. Bu ikinci yüzyılın tarihini siz yazın. Hayallerinize kucak açan, dünyayla konuşabilen, herkesin varlığına ve mutlu olma sebebine saygı duyulan bir Türkiye’yi sizler var edeceksiniz. 

Önümüzdeki seçimlerde basit bir tercih yapmayacaksın. CHP sana; kendin olabildiğin, kendinle ilgili kararlarda muhatap alındığın ve söz sahibi olduğun, fikrini beyan ediyorsun diye hesap vermediğin, genç olduğun için tecrübesizlikle itham edilmediğin ve en önemlisi kendini temsil edebildiğin bir gelecek vaat ediyor. Meclis ise Meclis, parti ise parti, kentler ise kentler, okullar ise okullar. Onun içindir ki gençlerin ne düşündüğünü tartışan insanlar yerine gençlerin tartıştığı masaları bugünden kuruyorum. Seçim zamanı geldiğinde dönüp bakacağın ‘Kim, benim için ne söylemiş’ kitapçığında da işte bu masaların sözleri olacak. Masada olmak istersen, masada konuşulanlara katkı vermek istersen mutlaka bize yaz. Seni ve fikirlerini heyecan ile bekliyoruz. Unutma. Güç sende, senin elinde. En içten sevgilerimle, Kemal Kılıçdaroğlu (Demokrat Amcan).

 

Independent Türkçe, ANKA

DAHA FAZLA HABER OKU