AK Partili Yılmazer: Karpuzu marketlerden alırsanız bu olur, ben her sene karpuz ekiyorum

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmazer, "60 yaşındayım , Karpuzu dilimle satışını gördük ya. Bize masal anlatmayın" diyen vatandaşa yanıt verdi

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmazer, Bağlıca pazarından görüntü paylaştı / Fotoğraf: Twitter @MYilmazer_

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmazer'in artan hayat pahalılığına karşı yaptığı öneri sosyal medyada tartışma konusu oldu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Mehmet Yılmazer, ''Bağlıca'da Pazardayım… Acaba rakamların düşmesi için bizim ilçe belediyelerimizle Melih Gökçek'in halk pazarları önerisini değerlendirsek mi? Çözerse yine'' ifadelerini kullandığı paylaşımın altına, ''60 yaşındayım , Karpuzu dilimle satışını gördük ya . Bize masal anlatmayın'' yorumu yapan vatandaşa yanıt verdi.

"Ben her sene karpuz ekiyorum mesela"

Yılmazer, hayat pahalılığını eleştiren vatandaşa verdiği yanıtta, "Batıya özeniyordunuz karpuzu eken yerliden değil gidip marketlerden alırsanız bu olur. Ben her sene karpuz ekiyorum mesela" ifadelerini kullandı.

"Tatava yapmayın burada"

Yılmazer, 'karpuz yetiştirin' diye yazdığı paylaşımına ''Ha sebep karpuzu ekmeyip marketten almamız yani herkes karpuz eksin koyunu köyde kestirelim mazotu dış güçler yükseltiyor ne güzel iş ya, şu adam iktidar partisinin Ankara İl Başkan Yardımcısı ey ahali'' diye yazan kullanıcıya ise şöyle yanıt verdi: 

Evet ya gerçekten yerliden almaz isen böyle olur bayım. Sen zekisin ya oran kavşağını çözün bir an evvel de tatava yapmayın burada. Hadi işine

AK Partili Yılmazer, mazot fiyatlarının artmasının iktidardan kaynaklanmadığını ve uluslar arası piyasalarda fiyatların arttığını belirterek Londra'dan aldığı motorinin de pahalı olduğunu söyledi.

Yılmazer, "Serbest piyasa serbest piyasa diye ortalıkta yırtınıyordun ? Şimdi Melih'e sarılmışsın… Ne oldu pahalılık mı var ? Günaydın Mehmet” diyen vatandaşa da, “Güya paha biçilmez aklınızla cevap verdiğinizi düşünüyorsunuz Ali bey öyle mi? Siz önce oran kavşağını bitirin bak sizden çözüm istemiyoruz artık" diye yanıt verdi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU