Kanser hastası üç bacaklı köpek, yavru su samurunu ölümden kurtardı

"Sanırım su samurunun yardıma ihtiyacı olduğunu biliyordu"

Küçük su samuru hayatını Gus adlı köpeğe borçlu (CBS-Minnesota Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi)

ABD'nin Minnesota eyaletinde kanser hastası olan üç bacaklı köpek, yavru su samurunu ipten aldı.

17 Nisan'da yaşanan olayda Gus adlı hayvan, Lakeland bölgesindeki donmak üzere olan St. Croix nehrinde mahsur kalan küçük canlının hayatını kurtardı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Gus'un sahibi Cleo Young, vakit geçirmek için ailesiyle nehrin yanına gittiklerini söyledi. Tümör yüzünden bu yıl bir bacağı kesilen Gus'ın, birden nehre atladığını belirtti.

6 yaşındaki köpek daha sonra kıyıya, ağzındaki küçük su samuruyla geldi. Goldendoodle cinsi köpek, küçük yaratığı Young'ın torunu Ella ve Lucy Hammerstrand'in önüne bıraktı.

Aile daha sonra yavruyu yıkayıp Minnesota Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'ne götürdü.
 


Ella o anları şöyle anlattı:

Gus'ın bir şeyin peşinde olduğu belliydi ama ilk başta ne olduğunu bilmiyorduk. Gerçekten nazikti. Sanırım su samurunun yardıma ihtiyacı olduğunu biliyordu. Bu yüzden hemen bize getirdi.

Young, bacağı kesilen Gus'ın eskisi gibi koşamayacağını düşünerek üzüldüklerini ancak bu durumun köpeği hiç yavaşlatmadığını söyledi. Hayvan üç kemoterapi seansına daha girecek.

Bununla birlikte rehabilitasyon merkezindeki yetkililer, Gus'ın bulmaması halinde su samurunun hayatını kaybedebileceğini söyledi. Zira hayvanın, annesinin yanında olması gerektiği ve suda yüzemeyecek kadar küçük olduğu vurgulandı.
 

Köpek ve su samuru
(Fox 9-Minnesota Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi)


Uzmanlar, su samuru ilk geldiğinde çok üşüdüğü için zatürreye yakalanmasından korktuklarını belirtti. Ancak hayvanın durumunun bir sonraki gün iyiye gitmeye başladığı duyuruldu.

 

Independent Türkçe, Guardian, Newsweek, New York Post

Derleyen: Uğurcan Yıldız

DAHA FAZLA HABER OKU