Ukrayna krizini yorumlayan Cardi B dünya liderlerini eleştirdi: "Güç takıntısını bırakın"

"WAP" şarkısını söyleyen rapçi "İşgaller bu liderlerin endişelenmesi gereken son şey olmalı" diye yazdı

(AP)

Ukrayna kriziyle ilgili görüşlerini paylaşan Cardi B, dünya liderlerini yanlış meselelere odaklanmakla eleştirdi.

"Up" şarkısını söyleyen rapçi sosyal medyayı müziğini ve projelerini tanıtmanın yanı sıra haberler ve ünlü dedikoduları hakkında yorum yapmak için kullanmasıyla biliniyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Cardi B, 22 Şubat Salı günü Twitter'da kendisini "tüm bu Rusya meselesi hakkında ne düşündüğünü" merak ettiği için etiketleyen bir hayranına yanıt verdi.

Söz konusu kişi, Rusya'nın Ukrayna'ya düzenlediği ve aralarında Boris Johnson'ın da bulunduğu dünya liderlerini Moskova'ya karşı yeni yaptırımlar uygulamaya sevk eden son askeri harekat haberlerinden bahsediyordu.

Cardi "Keşke bu dünya liderleri güç takıntısını bırakıp gerçekten [kimin] etkilendiğini (yurttaşlar) düşünse, hem tüm dünya bir kriz içinde" ifadelerini kullandı.

Savaş, yaptırımlar, işgaller bu liderlerin endişelenmesi gereken son şey olmalı.

Gerçek adı Belcalis Almanzar olan Cardi, geçmişte birkaç kez siyasete ilgi duyduğunu ifade etmişti.

Cardi B, eski başkan adayı Bernie Sanders'ın kampanya fikirlerinin tanıtımını yapmış ve New York Kongre Temsilcisi adaylığı sırasında Alexandria Ocasio-Cortez'e destek mesajları paylaşmıştı.
 

Cardi B, Ukrayna yorumu (Twitter).png
Cardi B, Ukrayna hakkında konuştu (Twitter / Cardi B)


2020'de Cardi siyasete girme arzusunu şu tweetle dile getirmişti:

Sanırım politikacı olmak istiyorum... Okula geri dönersem ve odaklanırsam gerçekten Kongre'ye girebilirmişim gibi hissediyorum.

Bununla birlikte siyasi yelpazenin her iki tarafından gelen tepkilerden bıktığını söyleyen "WAP" şarkıcısı, son zamanlarda sosyal meseleler hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor.

Cardi, Ekim 2021'de paylaştığı tweette "Cumhuriyetçilerin zorbalığına uğramaktan" yazmış "ve aynı zamanda savunduğum insanlar tarafından ezilmekten bıktım" diye eklemişti.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/music

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU