Wordle hayranları New York Times aldığından beri oyunun fazla zorlaşmasından şikayetçi

Bir oyuncu, "NYT, Wordle'ı fazla zorlaştırdı, artık aptalmış gibi hissediyorum" diyor

(New York Times)

Popüler kelime oyunu Wordle tutkunları son günlerde oyunda bir şeylerin değiştiğini fark etti. Oyuncuların çoğu oyunun daha zor geldiğini söylüyor.

Bazı hayranlar, önceki haftalarda The New York Times (NYT) tarafından satın alındığından beri oyunun zorlaştığına inanıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

NYT, kelime bulmacasını 31 Ocak'ta yaratıcısı Josh Wardle'dan satın almış, Wordle geçen perşembe gazetenin internet sitesine taşınmıştı.

Fakat el değiştirdiğinden beri oyunu kazanmanın "fazla zor" hale geldiğinden şikayet eden oyuncular düşüncelerini Twitter'da paylaştı. Birkaçı zorluk derecesinin kendilerini oyundan soğuttuğuna işaret etti.

Bir kişi şöyle yazdı:

NYTimes, Wordle'ı satın aldığından beri oyun biraz fazla zorlaştı. Artık oynamıyorum. Bu puan utanç verici. Ekstra tahmin için iki ayrı tarayıcı kullanmak zorunda kalıyordum ama yine de kelimeyi güç bela buluyordum.
 


Bir diğeri de şöyle dedi: "Bugünün Wordle'ı savaş suçlularını cezalandırmak için kullanılmalı, bu çok zordu."

Üçüncüsü de şunları ifade etti: "NYT, Wordle'ı fazla zorlaştırdı, artık aptalmış gibi hissediyorum."
 


Devralma duyurulduğunda, NYT oynanışta hiçbir değişiklik yapmama sözü vermişti.
 


NYT, oyunu daha zorlu kılmak için herhangi bir değişiklik yapıldığını reddetti. İletişim direktörü Jordan Cohen, The Guardian'a gönderdiği e-postada şöyle dedi:

Oynanışa dair hiçbir şey değiştirilmedi.

Öncesinde de, oyun NYT'nin internet sitesine taşınırken galibiyet serilerinin sıfırlanması bazı oyuncuları hayal kırıklığına uğratmıştı.

Oyuncuların galibiyet serisini sıfırlayan aksaklık tespit edildikten birkaç saat sonra düzeltilmiş ve NYT Wordplay adlı Twitter hesabı, oyunculara oyuna girişte eski Wordle URL'sini kullanmayı tavsiye etmişti.

Tavsiyede, "Serilerinizi korumak adına lütfen Wordle oynamak için en son kullandığınız eski URL'yi açın" denmişti.

Bu sizi otomatik olarak NYT Wordle sayfasına yönlendirecek ve serilerinizi de beraberinizde aktaracaktır.

Yönlendirme olmaksızın doğrudan NYT Wordle sayfasına girerseniz istatistikleriniz sizinle beraber gelmez.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU