Yusuf Kaplan: Geliyorum diyen felâket; ülkelerini terk etmek isteyen kuşaklar

"Suçlu gençler değil. Suçlu, bizleriz, hepimiz"

Fotoğraf: AA

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, Türkiye’de genç kuşakların ülkeyi terk etmekten söz ettiğini ifade ederken “Suçlu hepimiziz” dedi.

Kaplan, bugünkü köşe yazısında “Gelinen noktada çok büyük bir felâketle karşı karşıyayız ülkemizde pandemi sonrasında” dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

“Ülkenin genç kuşakları Türkiye’yi terketmekten sözediyor!” diyen Kaplan, şu ifadeleri kullandı:

Liselerin yarıya yakını böyle! Üniversite öğrencilerinin yarıdan fazlası, hatta çoğu. Ürpertici ama gerçek bu! Dünyayı köleleştirenlerden hâlâ özgürlük bekliyoruz. Celladına aşık olmak tam da böyle bir şey işte! Suçlu gençler değil. Suçlu, bizleriz, hepimiz. Aileler. Mankurtlaştırıcı medya. Yozlaştırıcı kültür endüstrisi.

Hükümet ve devlet: Sadece hükümet değil, devletin bizatihî kendisi: Toplumun kültürel dinamiklerini, değerlerini önce inkâr eden, sonra kültürel ruhköklerini kurutan seküler, Batıcı, pozitivist eğitim sistemi. Topluma kültürüne, inançlarına, değerlerine yabancılaşmış bir kimlik dayatan sömürgeci eğitim sistemi, artık güvenlik meselesidir. Şunu aslâ unutmayalım: Ülkelerini kolaylıkla terkedenler, ülkelerini de, ilkelerini de kolaylıkla terkederler, bu toprakları kurda kuşa, emperyalist leş kargalarına yem etmekten çekinmezler.

 

Yeni Şafak, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU