Ekibinin "bedavaya" çalıştığını söyleyen Madonna paylaştığı fotoğrafla eleştiri yağmuruna tutuldu

Bir kişi "sömürünün tanımı" yorumunda bulundu

Madonna, önceki haftalarda verdiği bir röportajda sanatın "statükoyu rahatsız etmek" anlamına geldiğine inandığını söylemişti (AFP)

Madonna, takipçilerinin "korkunç" diye nitelendirdiği bir Instagram paylaşımı nedeniyle eleştiri yağmuruna tutuldu.

Şarkıcı, V Magazine için yaptığı, tartışmaya yol açan çekimlerin tanıtımı için bir dizi fotoğraf paylaştı. Fotoğraflardan birinde fotoğrafçı Steven Klein, Madonna'nın boğazına bıçak dayamış halde görülüyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Birçok kişi Madonna'yı gelecekte benzer görüntüler paylaşmaktan kaçınmaya çağıran yanıtlar verirken, "Like a Virgin" parçasıyla ünlü şarkıcı paylaşımın altına yazdıkları sebebiyle çalışanlarına nasıl davrandığı konusunda da kafalarda soru işaretleri yarattı.

Çekimleri "neredeyse sıfır bütçeyle", "her şeye rağmen" tamamladıklarını belirten Madonna, "İnandığınız şey için savaşacak gücünüz varsa sanat ölmez!!" diye yazdı.

Şarkıcı "Bizi gerçekten destekleyen, koltuklarda uyuyan ve Madame X'i desteklemek için bedavaya uzun saatler boyunca çalışan herkese teşekkürler" diye ekledi.

Öfkeli bir Instagram kullanıcısı "Kadına yönelik şiddetten ve onu tasvir eden 'sanattan' gına geldi. Güle güle" diye yazarken başkaları görüntüyü "korkunç" ve "fiyasko" olarak damgaladı.

Bir kullanıcı, gönderide yazılanlara ithafen  "Sanatçılara ödeme yapmak da yerinde olur" diye cevap yazdı.
 

madonna bıçaklı fotoğraf (instagram).png
Madonna, kışkırtıcı bıçaklı fotoğrafıyla takipçilerini kızdırdı (Instagram/@madonna)


Bir başkası "Sömürünün tanımı = kişilerin sizin için 'sanat' adına bedavaya çalışması" diye ekledi.

Madonna'nın moda dergisiyle yaptığı çekim daha önce, şarkıcının Marilyn Monroe'yu "ölüm döşeğinde" "canlandırdığını" gösteren görüntüler ortaya çıkınca da tepki çekmişti.

Çekimin, Bert Stern'in 1962'de Marilyn'in 36 yaşındaki ölümünden sadece 6 hafta önce oyuncuyla yaptığı The Last Sitting fotoğraf çekiminden ilham aldığı bildirilmişti.

The Independent yorum almak için Madonna'yla irtibata geçti.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/books

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU