Squid Game'in yönetmeni açıkladı: Gi-hun son bölümde neden uçağa binmedi?

"Bu yolun, bütün hikaye için iyi bir bitiş olabileceği de aklımdan geçti"

*UYARI - Spoiler içerir*

Kısa sürede yakaladığı başarıyla dijital yayın platformu Netflix'in en çok izlenen yapımı olan Squid Game'in yönetmeni Hwang Dong-hyuk, dizinin kahramanı Seong Gi-hun'un (Lee Jung-jae) sezon finalinde neden uçağa binmediğini dün açıkladı.

Söz konusu bölümde Gi-hun havalimanına giderken kendisini yarışmaya alan gizemli kişiyi, bir başkasını oyunlara davet ederken görüyor. Bunun ardından yabancıyı kurtarmaya çalışan Gi-hun, gizemli kişinin verdiği kartı elinden alıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bölüm, karttaki numarayı arayan Gi-hun'un kızını görmek için ABD'ye giderken uçağa binmekten vazgeçmesiyle sona eriyor.

Screen Rant'in aktardığına göre ilk sezonun ucu açık şekilde sona erdiğini söyleyen Dong-hyuk, "Bu yolun, bütün hikaye için iyi bir bitiş olabileceği de aklımdan geçti" diye konuştu:

Gi-hun'un uçağa binmemesiyle verdiğim mesaj, toplumdaki rekabetçilikte sürüklenmemeniz; bütün sistemi kimin kurduğunu ve geri dönüp onunla yüzleşme potansiyeliniz olup olmadığını düşünmeye başlamanız gerektiğiydi.

Dong-hyuk, karakterin geri dönüşünün sadece intikam anlamına gelmediğini, bu davranışın Gi-hun'un büyük resimde gerçekten neler olup bittiğini öğrenmesi olarak yorumlanabileceğini söyledi.

Yani bunun, Gi-hun için hikayeyi bitirmenin basit ama muğlak bir yolu olabileceğini düşündüm.

Gi-hun'un kırmızı saçı

Dong-hyuk, Gi-hun'un saçını sezon finalinde neden kırmızıya boyadığını da açıklamıştı:

O olduğumu hayal ettim ve kendi kendime dedim ki 'Saçını asla boyamayı düşünmeyeceğin renk nedir?' Sonra Gi-hun'un saçını asla kırmızıya boyamayacağı sonucuna vardım. Bu onun yapacağı en çılgınca şey olurdu.

Dong-hyuk, parlak kırmızı saçların Gi-hun'un "içindeki öfkeyi" ve ölümcül Squid Game organizatörlerine karşı hiddetini "gerçekten gösterdiğini" de sözlerine eklemişti.

17 Eylül'de yayımlanmaya başlayan gerilim dizisi perişan haldeki Gi-hun dahil 456 kişiyi konu alıyor. Bu kişiler ölümcül çocuk oyunlarını oynayarak hayatta kalmaya ve 45,6 milyar wonun (yaklaşık 350 milyon TL) sahibi olmaya çalışıyor. 

Evrende karakterler, çalışanlar ve oyuncular olarak ikiye ayrılıyor. Oyuncular yeşil tulumlar giyerken çalışanlar kırmızı tulumlar içinde ve yüzleri üzerinde üçgen, daire ya da kare şekli olan siyah maskelerle kapalı biçimde görülüyor.

 

Independent Türkçe, Screen Rant, CBR

Derleyen: Uğurcan Yıldız

DAHA FAZLA HABER OKU