Milli kaleci Altay Bayındır: İnsanların davranışlarına dikkat etmesi gerekiyor

Ümit Milli Futbol Takımı'nın kalecisi Altay Bayındır, Kosova’da yaşanan gerginliği anlattı

Türkiye Ümit Milli Takımı Kalecisi Altay Bayındır / Fotoğraf: İHA

Kosova'nın başkenti Priştine'de Kosova ile Türkiye arasında oynanan ümit milli takım maçı sırasında kaleci Altay Bayındır’ın, stat görevlilerinin fiziki müdahalelerine maruz kaldığı ortaya çıktı.

Olay sonrası kaleci Altay Bayındır ve Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Vedat İnceefe yaşananları anlattı. Beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştıklarını belirten ay-yıldızlı ekibin kalecisi Bayındır, "Hoş olmayan bir yaklaşımı vardı Kosova halkının. Tabii iyi niyetli olarak bizi destekleyenler de vardı. Kulübede bir problem oldu. İrfan Eğribayat ile bir itiş kakış oldu. Taraftarların da bana küfür ve el hareketleri oldu. Farklı bir ortam oldu. A Milli Takıma İzlanda’da yapılanlar ortada. İnsanların davranışlarına dikkat etmesi gerekir. Bir sporcuyuz. Herkesin bize saygı duyması gerekir” şeklinde konuştu.

“Burada misafirperverliğimizi gösteririz” 

Kosova’da maçtan önce herahangi bir öncesi bir problem yaşamadıklarını dile getiren Bayındır, “Maçın gidişatı olayları değiştirdi. Ateşli bir maçtı ve öne geçtiler. Sonrasında da el hareketleriyle bizi tahrik ettiler. Biz de bu hareketlerinden dolayı gerildik ama hocamız hep bizi sakin tutmaya çalıştı. Bana karşı fiziksel bir temas olamadı. Kargaşa oldu ama yumruklama olmadı. Kosova ile yakın bir ülkeyiz. Böyle bir olay olmaması gerekirdi. Oldu bitti. Bir şeyler yaşandı. Onlar buraya geldiğinde daha mütevazi davranacağız ve nasıl davranılması gerektiğini gösteririz. Misafirperverliğimizi gösteririz” ifadelerini kullandı. 
 

Vedat İnceefe-İHA.jpg
Türkiye Ümit Milli Takımı Teknik Direktörü Vedat İnceefe / Fotoğraf: İHA


Vedat İnceefe: Bir kişinin yaptığı bir hareketi bütün halka mal edemeyiz 

Kosova’da ilgi beklerken ters hareketlerle karşılaştıklarını söyleyen Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Vedat İnceefe, karşılaşmada istenilen performansı sergileyemediklerini söyledi.

Yaşanan olaylarla ilgili de açıklamalarda bulunun İnceefe, sözlerini şöyle sürdürdü:

Golü yedikten sonra kulübede kalecimiz su şişesini yere vuruyor, özel güvenlikler de oyuncumuz ittirerek kulübeye sokmaya çalışıyor. Bu onların görevi değil. Orada hakemler var. Onların bizim üstümüze kalabalık şekilde gelmesi ve tribünden yapılan hareketler bizi şaşırttı. Kosova’da ilgi ve alaka beklerken ters hareketlerle karşılaştık. Bir kişinin yaptığı bir hareketi bütün halka mal edemeyiz. Biz Kosova halkını seviyoruz. Burada ilgimizi alakamızı göstereceğiz. Olay sonrası güvenlik şefleri bizden özür diledi. Biz de kabul ettik ve olayı kapattık.

Ümit Milli Futbol Takımı, 2021 UEFA U21 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri 3. Grup'taki üçüncü maçında deplasmanda Kosova'ya 3-1 yenilmişti. 

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU