Bir av köpeği sürüsünün tilkiyi paramparça ettiği anlar kameralara yansıdı

Uyarı: Rahatsız edici içerik

Bir av sırasında bir av köpeği sürüsünün bir tilkiyi öldürdüğü an, rahatsız edici görüntülere sahne oldu.

Pazartesi günü Birleşik Krallık'taki Warwickshire'ın Chadshunt bölgesinde bir tilkiyi parçalamak için köpeklerini kullandığı iddia edilen Warwickshire Avcılık üyeleri, av sabotajcıları tarafından kayda alındı.

Çarpıcı video kaydında, düzinelerce av köpeğinin tilkinin etini parçalamak için birbirlerinin üzerine çıkmadan önce bir tarladaki çalıların etrafında dolaşıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Köpekler ölü hayvanın parçalarını uzağa sürüklerken, o esnada avcılar at üstünde oturuyor ya da civarda bekliyor ve saldırıya engel olmak için pek de bir şey yapmıyor gibi görünüyor.

West Midlands Av Sabotajcıları, prestijli av grubunun sabah 06.00 civarında Kineton'da toplandığını ve daha sonra kasıtlı biçimde yakındaki bir tilki yuvasını aradığını öne sürdü.

Grubun sözcüsü şunları söyledi:

Bu bir 'kaza' değildi, Warwickshire Avcılık bu tilkiyle kazara karşılaştığını iddia edemez.

Yalandan bir iz bırakıp bunu takip etmediler bile. Bu avcı, uzun zamandır Warwickshire Avcılık'ta yer alıyor ve av bölgesini iyi tanıyor olmalı.

Yolun karşısına geçip doğruca aktif bir tilki yuvası olduğunu bildiği yere doğru gitmesi, bunun çok kasıtlı bir avlanma eylemi olduğunu gösteriyor.

Sonra av köpeklerinin, kaçınılmaz olarak tilkiyi bulup öldürene kadar bölgede sağa sola koşuşturmasına izin verdi.

 Av köpeklerinin tilkiyi öldürmesinden evvel ne bir avcı ne de av grubundan herhangi biri av köpeklerini hiçbir şekilde durdurmadı.

Avdaki kişilerin hepsi, av köpeklerinin tilki ini bulunan alanda bir sağa sola koşuşturmasından memnundu.

Bir av köpeği sürüsünün, bir tilkiyi vahşice paramparça etmesi haricinde burada en şoke edici şey, olayda yer alanların ve yaşananları izleyenlerin tamamen kayıtsız ve soğukkanlı olmasıdır.

Kimse av köpeklerini durdurmak için acele etmedi.

Biniciler, sanki bir tilkinin öldürülmesi her gün yaşanan normal bir olaymış gibi avlanmak için bir sonraki alana gitmeden önce sadece durup izledi.

Avcılık Yasası, 2004'ten beri İngiltere ve Galler'de memelilerin köpek kullanılarak avlanmasını yasaklıyor.

Warwickshire Avcılık ve Warwickshire Polisi'yle yorum için irtibata geçildi.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU