İlhan Taşçı: RTÜK Başkanı televizyon yöneticilerini "Yangınları göstermeyin yoksa size en ağır cezayı veririm" diye tehdit etti

RTÜK üyesi İlhan Taşcı, "Anlaşılan halkın duyarlılığı, farkındalığı ve fedakârlığı RTÜK Başkanını rahatsız etmiş. Bu farkındalığı sona erdirebilmek için yayıncılara parmak sallıyor, cezayla tehdit ediyor" ifadelerini kullandı

Fotoğraf: Reuters

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşcı yaptığı açıklamada, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in “özel hat” üzerinden televizyon yöneticilerine mesaj gönderdiğini ve mesajda televizyon yöneticilerine “yangınları göstermeyin yoksa size en ağır cezayı veririm” dediğini iddia etti.

Taşcı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye yangın yerine dönmüş, ciğerlerimiz yanarken RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin “özel hat” üzerinden televizyon yöneticilerini tehdit etti!!!
Şahin gönderdiği mesajda televizyon yöneticilerine “yangınları göstermeyin yoksa size en ağır cezayı veririm” diye tehdit savuruyor" ifadelerini kullandı.

"Anlaşılan halkın duyarlılığı, farkındalığı ve fedakârlığı RTÜK Başkanını rahatsız etmiş"

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Paylaşımına yazılı açıklamasını da ekleyen Taşçı şunları kaydetti:

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, özel hat üzerinden Türkiye'deki tüm yayıncıları tehdit etmiştir! Türkiye yangın yerine dönmüş, ciğerlerimiz yanarken; RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Üst Kurul ile yayıncılar arasındaki "özel hat" üzerinden televizyon yöneticilerini tehdit etti. Gazetecilerin görevi gerçeği kamuoyuna aktarmak, kamu yararı doğrultusunda gerçeğin izini sürmektir. RTÜK Başkanının keyfi istedi diye gerçeklikten kopmak televizyon yayıncılarının işi olamaz. Kameraları alevlerden başka yöne çevirmek yangınların söndüğü anlamına maalesef gelmiyor, gelmeyecek. O kameralar halkın gözü, kulağı olmak zorundadır. 

Yöneticilerin gerçeklikten koptuğu, ne yapacağını bilmez halde olduğu bu günlerde, gerçeğin tüm yalınlığıyla yalnızca acıyı iliklerine kadar duyumsayan halkımız farkında. 
Anlaşılan halkın duyarlılığı, farkındalığı ve fedakârlığı RTÜK Başkanını rahatsız etmiş. Bu farkındalığı sona erdirebilmek için yayıncılara parmak sallıyor, cezayla tehdit ediyor. Görevi televizyonları denetlemek ve düzenlemek olan RTUK'ün Başkanı 2021 yılında hala tek kanallı yayıncılığın özlemi peşinde koşturuyor. Şaşırmadım ama ülkem ve yayıncılık açısından üzgünüm. Yazık oldu! 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU