Oyuncu Şahan Gökbakar yangın bölgesinden yayın yaptı: Müdahale olmazsa yangın büyüyecek, göz göre göre gidiyor

Sosyal medya hesabından yayın yapan Gökbakar, yangına acil müdahale edilmesi gerektiğini, yangının hızla büyüdüğünü kaydetti

Fotoğraf: Instagram

Oyuncu Şahan Gökbakar, Muğla Marmaris'te devam eden yangın bölgesinden yayın yaptı. 

Alevlerin yerleşim yerlerine yaklaştığı yerde Şahan Gökbakar da söndürme çalışmalarına katıldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bulunduğu alandaki yangına acil müdahale yapılması gerektiğini vurgulayan Gökbakar, "Müdahale olmazsa yangın büyüyecek" uyarısında bulundu.

Gökbakar şunları söyledi:

Yangın, göze göre göre yola atladı, mahşer yerine döndü. Buraya acil müdahale lazım. Buraya havadan müdahale şart. Burası bitiyor. Burada insanların hepsi çaresiz. Biz Türkiye Cumhuriyeti’yiz bu kadar olmasın ya. Rica ediyorum. 2-3 uçak burayı söndürür ama buralar yanacak.

Başka bir videosunda ise Gökbakar, "Ben bugün sabah itibarıyla buraya yangın topu denen bir malzeme bulup getirttim koli koli. Biz sabah burada yanan ufak tefek ateşlere, buradaki halkla beraber müdahale ettik ve buraları söndürdük. Soğutma olmadığı için, herhangi bir havadan müdahale buraya yapılmadığı için söndürülen yerler için için yanıp rüzgarın ve sıcağın etkisiyle tekrar alev alıyor. Burada itfaiye de yok. Müdahale edilmezse büyüyecek. Bir önceki yayını bitirdikten sonra buraya bir helikopter geldi. Bir kere su boşaltıp gitti. Sabah bizim söndürdüğümüz yer tekrar alevlendi. Ben kimsenin kötü niyetli hareket etmediğini düşünüyorum ama yeterli olmadığı için buralar böyle" dedi.

"Uyarıların ardından 3 helikopter gönderildi"

Şahan Gökbakar ilerleyen saatlerde uyarılarının ardından yardımın geldiğini açıkladı. 3 helikopterin yangına müdahale ettiğini bildiren Gökbakar, “3 tane helikopter geldi yetkililere çok teşekkür ediyoruz. Bu helikopter bir su atıp gitmesin. Gündüz de böyle yaptılar. Bir kere yapıp gidiyor. Sesimizi duyup geldiniz bunun devam etmesi lazım. Müdahale geldi teşekkür ederiz ama devam etmesi lazım" ifadelerini kullandı.

 

Independent Türkçe
 

DAHA FAZLA HABER OKU