Prens George, İngiltere'nin Euro 2020 finalini kaybetmesine çok üzüldü

İtalya'nın turnuvayı kazanmasını izleyen kraliyet ailesinin genç üyesini Prens William teselli etti

Prens George, pazar günü Euro 2020 finalinde İngiltere'nin İtalya'ya yenilmesini izledikten sonra belirgin şekilde üzgün göründü.

Kraliyet ailesinin 7 yaşındaki genç üyesi, maçın başında İngiltere'nin ilk golünü kutlarken sevinçli görünüyordu fakat maç nihayetinde İtalya lehine sonuçlandı.

İngiltere'nin 1966'dan bu yana uluslararası bir turnuvada ilk kez finale kalmasıyla öne çıkan tarihi maçta hem İngiltere hem de İtalya uzatmalarda 1-1'lik skoru değiştiremedi ve sonuç penaltı atışlarıyla belirlendi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İngiltere'nin kaderi, takımın galibiyet golünü atan İtalyan orta saha oyuncusu Federico Bernardeschi tarafından belirlendi.

İtalya'nın galibiyetinden kısa süre sonra Wembley stadyumunun tribünlerinde fotoğraflanan George, hüzünlü ve düşüncelere dalmış görünüyordu. Ellerini moral verici şekilde omuzlarına koyan babası Prens William tarafından teselli edildi.
 

george sad.jpg
(BBC)


Solunda duran Cambridge Düşesi de İtalya futbol takımının galibiyet kutlamasını izlerken morali bozuk görünüyordu.

Bu, İngiltere futbol takımının sıkı bir taraftarı olan George'un katıldığı ikinci Euro 2020 maçıydı.

Her iki maçta da babasınınkiyle uyumlu kırmızı ve mavi bir kravatla lacivert bir takım elbise giymişti.

Cambridge Düşesi, İngiliz futbol takımını beyaz bir tişört ve Londra merkezli tasarımcı Blaiz'den boncuklu küpelerle eşleştirdiği, üzerine tam oturan kırık beyaz bir blazer ceketle onurlandırmayı seçti.

Kate daha önce George'un milli takıma desteğini, 2019'da oğlunun İngiltere resmi forması giydiği bir doğum günü portresini Instagram'da paylaşarak belgelemişti.

İtalya'nın zaferinin ardından, Futbol Federasyonu Başkanı da olan William, İngiltere'nin yenilgisinin “yürek parçalayıcı” olduğunu söyledi.
 


Çiftin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda William, İtalyan futbol takımını tebrik etti.

İngiltere takımına başlarını dik tutmalarını söylediği bir teselli mesajı da yazdı:

@İngiltere, hepiniz buraya kadar geldiniz ama ne yazık ki bu sefer gün bizim günümüz değildi. Hepiniz başınızı dik tutabilir ve kendinizle gurur duyabilirsiniz. Önümüzde daha fazlasının olduğunu biliyorum.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style/royal-family

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU