Kentucky'de kaçırılan 6 yaşındaki kız çocuğunun kurtarıldığı anlar kameraya yansıdı

Polis, çocuğu kaçırıldıktan 30 dakika sonra kurtardı

ABD'nin Kentucky eyaletinde bir adamın kaçırdığı 6 yaşındaki kız çocuğu komşuların hızlı müdahalesi sayesinde polis tarafından kurtarıldı.

Polis, 40 yaşındaki Robby Wildt'i kızı yakalayıp arabasına bindirdiği iddiasıyla tutukladı. Wildt çocuk kaçırmakla suçlanıyor.

Polis teşkilatının sözcüsüne göre olaya tanık olan komşular, polise çocuğu kaçıran kişinin ve plakanın bir kısmıyla birlikte aracın ayrıntılı eşkalini verdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Polisin araca müdahale etmesi üzerine kız çocuğu kısa sürede ailesine teslim edildi. Olay 2 Temmuz'da meydana geldi.

Polise göre memurlar komşulardan gelen ihbarların alınmasından hemen sonra müdahalede bulundu ve Wildt'in yolunu 30 dakika içinde kesmeyi başardı.

Aracı, Louisville Polis Çavuşu Joe Keeling buldu ve Wildt'i durmaya zorladı. Keeling, Wildt'i destek ekipleri gelene kadar orada tuttu.

Keeling, Wildt'i gözetim altında tutarken Memur Jason Burba kızı onu kaçırdığı iddia edilen kişinin aracından kurtardı.

Burba, yerel kanal WDRB'ye yaptığı açıklamada, "Oraya yeterince hızlı gidemezsiniz" dedi. 

Saniyeler saat gibi gelir. Tek düşünebildiğiniz oraya olabildiğince çabuk ulaşmaktır.

Tutuklama anına ait giysiye takılan kamera görüntülerinde küçük kızın ağlayarak, "Babamı istiyorum" dediği duyuluyor.

Yerel yayın kuruluşu WLKY'ye göre, Wildt polise "kurbanı dışarıda, sokağın yakınında oynarken gördüğünü, bloğun etrafında döndüğünü ve ardından onu yolun kenarından aldığını" itiraf etti.

Ayrıca polise "yaptığı şey nedeniyle kendini kötü hissettiğini" söyledi.

Louisville Polis Teşkilatı Sözcüsü Aaron Ellis olayın ardından açıklama yaparak yabancıların çocuk kaçırmasının nadir görüldüğünü fakat bunun duyulmamış bir olay olmadığını söyledi.

Ellis şunları söyledi:

Yabancı birinin çocuk kaçırması nadir bir durum. Kaçırma olaylarında daha yaygın olarak velayetle ilgili sorunları görüyoruz. Topluluğun alarma geçmesini istemesek de bu kesinlikle ebeveynlerin çocuklarına 'yabancı tehlikesinin' gerçek olduğunu hatırlatması için eğitim fırsatı. Çocuklarınızla, herhangi bir yetişkinin onları araçlarına çekmek veya diğerlerinin gözü önünden uzaklaştırmak için kandırmaya çalışması hakkında konuşmak önemli.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren:  Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU