Hadi Özışık: Veyis Ateş açıklama yapmıyorsa, mesleğe veda etmesi lazım

Özışık, "Veyis Ateş susmaya devam ederse maalesef Türkiye’de bir daha gazetecilik yapamaz" diye konuştu

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile görüntülü sohbeti ortaya çıktıktan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hakkında suç duyurusunda bulunduğu Hadi Özışık, YouTube kanalından yaptığı yayında, Habertürk'ün ekran yüzlerinden Veyis Ateş hakkındaki iddialara değindi.

Sezgin Baran Korkmaz’dan "Ankara ile arasın düzeltmek için" 10 milyon euro istediği iddia edilen Ateş'e açıklama yapması çağrısında bulunan Özışık, "Eğer konuşacak bir şeyim yok diyorsan geriye yapacağın tek bir şey var o da meslektaşlarından özür dilemek ve mesleğe veda etmek" ifadelerini kullandı.

Özışık yayımladığı videoda şu ifadeleri kullandı:

Şimdi gündemde kim var. Hadi Özışık ve Süleyman Özışık gitti. Sırada Veyis Ateş var değil mi? Veyis Ateş görüştüğüm bugüne kadar çok değer verdiğim bir arkadaşımdır. Kendisiyle ilgili iddialar ortaya atıldığından itibaren çıkıp konuşmasını istedim. Defalarca aradım. Konuşmadı. HaberTürk yönetiminin talebine rağmen suskun kalmayı tercih etti. Saygı duydum, peki dedim, sen bilirsin dedim. Ama hala aynı görüşteyim.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yoksa bir açığı kaydı kuydu olmadığına inanıyorsa Veyis’in çıkıp konuşması gerekiyor. Veyis konuşmadığı sürece hem kendine hem de çalıştığı kuruma yani HaberTürk’e zarar verecektir. Zaten Fatih Altaylı’nın son yazısından sonra bana göre konuşması şart oldu. Orta yerde bir ses kaydından bahsediliyor. Bir şantajdan bahsediliyor. 10 milyon Euro iddiaları karşısında susmak çözüm değil. Veyis’in çıkıp konuşması lazım.

İddialar çok vahim. Veyis’in çıkıp açıklama yapması lazım. Veyis neyin pazarlığını yapıyor. 10 milyon euroyu kimin için istiyor. Niye hakem olmak istiyor. Bu soruların tamamının karşılık bulması gerekiyor.

Yapmazsa bu iddiaları çürütmezse suskun kalmaya devam ederse bu işin altından kalkamaz. Dahası ve en önemlisi eğer Veyis Ateş susmaya devam ederse maalesef Türkiye’de bir daha gazetecilik yapamaz. Zaten Veyis bu açıklamayı yapmazsa bugün olmazsa yarın ya Sezgin Baran Korkmaz o açıklamayı yapacak. Ya da elimde kaydın var diyen Sedat Peker o ses kaydı ya da neyse o kaydını yayınlayacak. O yüzden Veyis’e sesleniyorum. Çık konuş kardeşim. Ne olmuşsa dosdoğru anlat. Ha benim söyleyecek sözüm yok diyorsan o zaman yapacağın başka bir şey var. Onu da zaten sen biliyorsun. Meslektaşlarından özür dilemek ve bu mesleğe veda etmek.

 

"Soylu, Ateş hakkında suç duyurusunda bulunmalı"

Özışık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisi ve kardeşi Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatarak Soylu'nun bu konuya ilişkin de suç duyurusu yapması gerektiğini öne sürdü.

 

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU