Altaylı'dan Veyis Ateş açıklaması: Yönetime "İddialar yalan" dedi, ancak yönetimin istediği yazılı açıklamayı 5 gündür yapmadı

Altaylı, Veyis Ateş'in açıklamama yapmamasının Ciner Grubu açısından kabul edilemez olduğunu belirtti

Fotoğraflar: YouTube

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, HaberTürk TV programcısı Veyis Ateş'in kanal yönetimine organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarının yalan olduğunu söylediğini ancak yönetimin kendisinden istediği yazılı açıklamayı 5 gün geçmesine rağmen yapmadığını aktardı.

Altaylı "Açıklama" başlıklı yazısında "Birkaç günden beri Veyis Ateş meselesini sorup duruyorsunuz.  Sizin kadar ben de meseleyi merak ediyorum. Grup yönetiminden aldığım bilgiler doğrultusunda Habertürk tarafındaki gelişmeleri size aktarayım" diyen Altaylı, şöyle devam etti:

İlk gün, yani Sedat Peker, Veyis Ateş’in gazetecilik dışı ve gerek meslek, gerekse Ciner Grubu ilkeleri açısından kabul edilmesi imkansız iddiaları ortaya attığı an Habertürk yönetimi Veyis Ateş’ten konu ile ilgili bilgi istedi.

Ateş’in 'Bu iddialar tamamen yalan' demesi üzerine Ciner Medya Grubu olarak kendisinden bunu yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyurması istendi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)Veyis Ateş’in bir açıklama yapmaması üzerine kendisi zorunlu olarak izne çıkarıldı. Ancak Veyis Ateş o gün yapacağını söylediği açıklamayı aradan 5 gün geçmesine rağmen hala yapmadı.

Bu durumun grup açısından kabul edilebilir olmadığı çok açıktır.

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU