Melinda Gates, Bill Gates'ten boşandıktan sonra soyadını değiştirmeyecek

Çift 27 yıllık evliliğin ardından boşanma başvurusunda bulundu

Çiftin en büyük çocuğu Jennifer Gates, ailesinin zor bir dönemden geçtiğini söylemişti (Reuters)

Mahkemeye sunulan belgelere göre Melinda Gates, Microsoft'un kurucusu Bill Gates'ten boşandıktan sonra soyadını değiştirmeyecek.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

56 yaşındaki Melinda Gates pazartesi günü 65 yaşındaki Bill Gates'e boşanma davası açtı ve evliliğin "geri dönülemez biçimde bozulmuş" olduğunu belirtti.

Dosyaya göre Melinda Gates isim değişikliği talep etmeyecek ve çiftin eşyalarının ve mallarının bir ayrılık sözleşmesi hükümlerine göre bölünmesini talep edecek.

Çift, açıklamada boşanma kararını “ilişkileri üzerinde çok düşündükten ve çok çalıştıktan sonra” aldıklarını söyledi.

Açıklama şöyle devam etti:

27 yılda üç harika çocuk yetiştirdik ve tüm insanların sağlıklı ve üretken bir yaşam sürmesini sağlamak için dünyanın her yerinde faaliyet gösteren bir vakıf kurduk.

Bu amaca olan inancımızı paylaşmaya devam ediyoruz ve vakıfta çalışmalarımıza birlikte devam edeceğiz fakat artık bir çift olarak birlikte gelişebileceğimize inanmıyoruz.

Dünya çapında hayırsever çalışmalarıyla ünlü olan çift 1994'te evlendi ve 2000'de Bill & Melinda Gates Vakfı'nı kurdu.

Vakıf ABD'deki en büyük yardım kuruluşu ve son 20 yılda yoksulluk ve hastalıkla mücadele için 50 milyar dolardan (yaklaşık 416 milyar TL) fazla harcama yaptı.

Çift ilk defa milyar dolarlık teknoloji firması Microsoft'ta tanıştı ve üç yetişkin çocukları var: Phoebe, 18; Rory, 21 ve Jennifer, 25.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU