Johnny Depp'in temyiz hüsranının ardından Amber Heard'den manidar paylaşım

Heard'ün paylaştığı fotoğrafların birinde yüzündeki morluklar dikkat çekiyor

Amber Heard'ün avukatı kısa süre önce Johnny Depp'in müvekkilinin ismini lekelemek için "umutsuz bir girişim" içinde olduğunu söylemişti (AFP)

Uzun süredir eski eşi Johnny Depp'in kendisine şiddet uyguladığı yönündeki açıklamalarıyla gündemde olan Hollywood yıldızı Amber Heard, Instagram hesabında manidar bir paylaşım yaptı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Johnny Depp, The Sun gazetesine kendisini "eşini döven biri" diye tanımlamasının ardından açtığı iftira davasını kaybetmişti. Söz konusu davada ikili birbirlerini şiddet uygulamakla suçlamıştı. 

People'ın haberine göre Heard, pazartesi sosyal medya hesabında aynı siyah elbiseyi giydiğinin görüldüğü iki fotoğraf paylaştı. Fotoğraflardan ilki 2016'da Heard'ün Depp'e karşı şiddet iddialarını dile getirdiği sırada çekilmişti. Bu fotoğrafta Heard'ün yüzündeki belirgin morluklar dikkat çekiyor.

İkinci fotoğrafsa Depp'in bahsi geçen davayı kaybettiği gün çekilmişti. 34 yaşındaki Heard fotoğrafları, "4 yıl arayla aynı elbise. Bazen aynı şeyi iki kez giymek önemlidir" ifadelerini kullanarak paylaştı.

 

 

Heard'ün paylaşımı 57 yaşındaki Depp'in davanın kararına yönelik Temyiz Mahkemesi'ne başvurusunun reddedilmesinin ardından geldi. Temyiz Mahkemesi adına yapılan açıklamada kararın bozulmasına yönelik herhangi bir gerekçe görülmediği ifade edilmişti. 

Kararın açıklanmasının ardından Instagram'da yaptığı açıklamada Heard şu ifadeleri kullanmıştı:

Mahkemenin Depp'in temyiz başvurusunu reddetmesinden memnunuz ama hiçbir şekilde şaşırmadık. Birleşik Krallık'ta görülen davada sunulan kanıtlar ezici ve inkar edilemezdi.

 

 

İkilinin ilişkisine yönelik Birleşik Krallık'ta görülen dava kapansa da Depp ve Heard arasında mayısta başlayacak başka bir dava daha bulunuyor. Depp, Heard'de 50 milyon dolarlık iftira davası açmıştı. Dava ABD'nin Virginia eyaletinde görülecek. 

Daily Mail'in haberinde davayı kaybeden Depp'in oyunculuk kariyerinin ciddi biçimde etkilenebileceği belirtilmişti. Disney'in Depp'in herhangi bir filmde küçük bir rolde dahi görünmesini istemediği iddia edilmişti. 

Depp, Fantastik Canavarlar (Fantastik Beasts) serisinin kadrosundan çıkarılmış ve yerine Mads Mikkelsen getirilmişti. 

 

Independent Türkçe, People, Daily Mail

Derleyen: Esra Güngör

DAHA FAZLA HABER OKU