Kate Winslet: Seks sahnelerinde nesneleştirildim

Ünlü oyuncu, Ammonite filminin kendine dair birçok şeyin farkına varmasını sağladığını söyledi

Titanik filmiyle tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine ulaşan Winslet, cinsel istismar iddialarıyla gündemde olan Roman Polanski ve Woody Allen'la çalışmaktan pişman olduğunu açıklamıştı (IMDb)

Hollywood yıldızı Kate Winslet, yaklaşık 30 yıl önce Heavenly Creatures filmiyle şöhreti elde etmesinden bu yana pek çok filmde rol aldı ve bu filmlerin önemli bir kısmı oyuncunun rahatsız hissetmesine neden olan sahneler içeriyordu. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Mirror'ın haberine göre 45 yaşındaki oyuncu bugüne kadarki başarılı kariyeri boyunca yer aldığı seks sahnelerinde nesneleştirildiğini hissettiğini söyledi. 

Radio Times'a verdiği röportajda ünlü aktris Ammonite filminin, önceki filmleriyle kıyaslama yapmasını ve kendine dair birçok şeyin farkına varmasını sağladığını belirtti. 

Francis Lee'nin yazıp yönettiği Ammonite'in başrollerinden biri olan Winslet son filmine dair şu ifadeleri kullandı:

Hiçbir şekilde nesneleştirilmedik. Ancak bu, geçmişte biraz nesneleştirilmiş hissettiğimi fark etmemi sağladı.

Daily Mail'in aktardığına göre Winslet, Saoirse Ronan'ın canlandırdığı Charlotte Murchison karakteriyle arasında gizli bir ilişki oluşan, 19. yüzyılda yaşayan Britanyalı paleontolog Mary Anning'i canlandırıyor.

Winslet katıldığı radyo programında şu ifadeleri ekledi:

Diyaloğu kaldırarak, bu iki kadın arasındaki ilişkinin derinliğini ve arzuyu daha fazla keşfedebileceğimizi fark ettik. Çok şey öğrendim. Çok eşit ve güvende hissettirdi.

 

Independent Türkçe, Mirror, Daily Mail

Derleyen: Esra Güngör

DAHA FAZLA HABER OKU