ABD'de bir erkek, eşcinselleri öldürüp yemek için Grindr kullanmakla suçlandı

Savcılar 19 yaşındaki gencin "kurbanını parçalayıp vücut parçalarını saklamayı amaçladığını" iddia etti

Çarşamba günü federal tahkikat jürisi Lafayette'ten 19 yaşındaki Chance Seneca'ya 6 suçlama yöneltti  (Lafayette Şerifi Mark Garber)

Yetkililer Louisianalı bir adamın eşcinsel erkekleri kaçırmak, öldürmek ve yemek için Grindr'ı kullanmaya çalıştığı iddiasıyla suçlandığını söyledi.

Adalet Bakanlığı, Lafayette'ten 19 yaşındaki Chance Seneca'nın çarşamba günü federal tahkikat jürisi tarafından aralarında nefret suçu, adam kaçırma, ateşli silah ve engel olma suçlarının da bulunduğu 6 maddeyle suçlandığını söyledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada Seneca'nın "internette tanıştığı eşcinsel erkekleri kaçırmak ve öldürmek için kapsamlı plan kurmanın" yanı sıra eşcinsel bir erkeği öldürmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla suçlandığı belirtildi.

Savcılar 19 yaşındaki gencin, iki erkeği başarıyla kaçırmanın yanı sıra bir başka erkeği de kaçırma teşebbüsü için eşcinsellere yönelik flört uygulaması olan Grindr'ı kullandığını iddia etti.

Savcılar ayrıca Seneca'nın erkeklerden birini toplumsal cinsiyeti ve cinsel yönelimi nedeniyle hedef aldığını iddia ediyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İddianamede "Sanık kurbanını parçalayarak vücudunun parçalarını ganimet, hatıra ve yiyecek olarak saklamayı amaçladı" deniyor.

Adalet Bakanlığı, iddianamede Seneca'nın nefret suçunu destekler şekilde ateşli silah bulundurduğunun ve mağdurla arasında geçen mesajları silerek hareketlerini gizlemeye çalıştığının da iddia edildiğini bildirdi.

Nefret suçu, adam kaçırma ve ateşli silah suçları için verilebilecek en yüksek ceza müebbet hapisken, kaçırma teşebbüsü ve engel olma suçları içinse bu 20 yıl hapis cezası anlamına geliyor.

Silah suçlaması için yasal asgari süreyse 5 yıl.

The Independent, iddianame hakkında yorum almak için Seneca'nın avukatı Clay LeJeune'le iletişime geçti.

Grindr, The Hill'e yaptığı açıklamada Louisiana'daki cinayete teşebbüs iddialarının "endişe verici olmanın ötesinde" olduğunu söyledi.

Açıklamada şunlar ifade edildi:

Bu, dünya genelindeki birçok gelişmeye rağmen LGBTQ+ topluluğundan fazlasıyla çok kişinin karşılaştığı nefretin ve şiddetin başka bir hatırlatıcısıdır. Yerel makamlara bu konudaki araştırmalarında yardımcı olmaya hazırız.

Şirket güvenlik rehberine işaret ederek gazeteye kullanıcıların karşılaştıkları "uyumsuz veya yasadışı davranışları" [email protected] adresine veya uygulamaya bildirmeleri gerektiğini söyledi.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU