Akit yazarı: Yine mi kabine değişikliği?

“Yalan yanlış uydurup da milletin gündemini manipüle etmeye gerek yok!”

Fotoğraf: AA

Akit gazetesi yazarlarından Hacı Yakışıklı, kulislere yansıdığının aksine bir kabine değişikliği planının olmadığını söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yakışıklı, bugünkü köşesinin “Yine mi kabine değişikliği?” başlıklı kısmında olası bir kabine değişikliğiyle ilgili olarak şu görüşlerini dile getirdi:

İki buçuk yıldır her ay “Kabine değişecek” diye millete yalan söyleyen sözde kulis müdavimleri! Madem öyleydi neden Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turan’ın görevden alınmasını bilemediniz? Neden Albayrak’ın istifasını ve yerine Lütfi Elvan’ın geleceğini bilemediniz? Birileri çıkmış; “Ak Parti çevrelerinden duyduğuma göre…” diye döşenip duruyor. Resmen uyduruyorlar.

Ben “Bakan toto” oynayacak değilim! Dikkat çekmek için yalan söyleyecek de değilim! Kabineyi değiştirmeye yetkili tek isim Recep Tayyip Erdoğan’dır ve bu yetkiyi direkt “milletten” almıştır. Başkan Erdoğan öyle “fısıltılı ve kısık sesle” konuşmaz, varsa söyleyeceği gür bir edayla söyler! Kabine değişecekse karar verici ortadadır. Yalan yanlış uydurup da milletin gündemini manipüle etmeye gerek yok!

 

Akit, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU