Milli Gazete yazarı: AKP’li dostlarımızı tanımakta ve dediklerini anlamakta güçlük çekiyoruz

"Gerçeklerden o kadar kopuklar ki! Dolar 30 lira bile olsa lirası olan kazanır deyip geziyorlar"

Fotoğraf: AA

Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan, “dostlarım” diye nitelediği bazı AK Partili isimleri söylemleri dolayısıyla tanımakta güçlük çektiklerini söyledi.

Ceyhan, bugünkü köşe yazısında “Son dönemlerde AKP’li dostlarımıza bir haller oldu! Öyle laflar ediyor, öyle şeyler söylüyorlar ki kendilerini tanımakta bir hayli güçlük çekiyoruz” ifadesini kullandı.

Milli Gazete yazarı, bu görüşüne örnek vererek şu satırları kaleme aldı:

Mesela kendilerinin iktidara gelmesiyle her şeyin değiştiğini ve ülkenin artık kayda değer hiçbir sorunu kalmadığını ima eden laflar ediyorlar. Aralarından artık ev almanın çok kolaylaştığını söyleyenler çıkıyor. “Ev almak, araba almak artık çok kolay” diyorlar. “Köyler bile mahalle oldu” diye sevinenler var.

Evet, köyler mahalle oldu ama bu köylerde yaşanan ekonomik ve sosyal bir gelişme sonucu olmadı ki! Şehirlerden alacakları oyların yapılacak seçimi kazanmalarına yetmeyeceğini düşünen siyasiler, kırsal kesimden gelecek oyları da kendi hanelerine yazdırabilmek için böyle bir taktik uyguladılar. Ve köyler bir çırpıda mahalle olarak anılmaya başlandı! Yani köylüden çok şehirde seçim kazanacak siyasinin ekmeğine yağ süren bir karar alınmış oldu!

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

“AKP’li dostlarımız içinde bir de demokrasiyle ilgili yorumlar yapanlar bulunuyor” diyen Ceyhan, şöyle devam etti:

Türkiye’de demokrasi eksikliğinin söz konusu olmadığını aksine demokrasi fazlalığı bulunduğunu iddia edenler var. Üstelik demokrasiyi fazla bulmakla yetinmeyip bir de fazla demokrasinin demokrasiyi zehirleyeceğini düşünenler bulunuyor. Bu tür iddialı kelamlar her ne hikmetse hep AKP cenahından geliyor. Allah-u âlem bu tür kelamların sahipleri bulundukları makam ve mevkileri henüz içlerine tam sindirememiş kişiler.

Kendileri bir anda sınıf atlayıp “yönetilen kişi” olmaktan “yöneten kişiler” olmaya terfi edince(!) hayatın herkes açısından çok kolaylaştığını düşünüyor olmalılar. Kuşkusuz hayatın kendilerine kolaylaşmış olmasından daha doğal bir şey olamaz. Ancak herkesin kendileri gibi olduğunu düşünüyor olmaları çok sağlıklı bir yaklaşım değil. “Kuru ekmek yiyenlerin aç sayılamayacaklarını” söyleyenler, araba ve ev almanın çok kolay olduğunu dile getiriyorlar. Bu ne yaman bir çelişki. Bu ne yaman bir tezat.

Milli Gazete yazarı, “Gerçekten de AKP’li dostlarımızı tanımakta ve dediklerini anlamakta güçlük çekiyoruz. Gerçeklerden o kadar kopuklar ki! Dolar 30 lira bile olsa lirası olan kazanır deyip geziyorlar” ifadeleriyle yazısını sonlandırdı.

 

Milli Gazete, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU