Balayında şok: Sauna, duş ve tuvaletlerin içinin dışarıdan görüldüğü ortaya çıktı

Yeni açılan otel, bir blog yazısı üzerine incelemeye alındı

Pandemi sebebiyle Güney Kore'deki oteller iç turizme yöneldi (7News)

Güney Kore'nin popüler tatil beldelerinden Jeju Adası'nda yeni açılan 5 yıldızlı bir otel, müşterilerinden birinin blog yazısıyla özür dilemek zorunda kaldı. Ancak özür, otelin namının bütün dünyaya yayılmasına engel olamadı.

15 Şubat'ta yayımlanan yazıda, Koreli blogger eşiyle birlikte oteldeki havuzu ve saunayı kullandığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

Balayı için Jeju Adası'na gittik ve yeni açılmış 5 yıldızlı otelin süit odasında kaldık fakat balayım hayatımın en kötü hatırası haline geldi.
Son gün yürüyüşe çıktım ve saunaya doğru baktığımda içerisinin dışarıdan görüşebildiğini fark ettim. Dışarıdan bakınca duşları ve banyoları görebiliyorduk. Otelin girişi, yürüyüş yolu, otopark ve odaların balkonlarından dahi içerisi görülebiliyordu.
Eşim ve ben bunu öğrenince şoke olduk. Banyo ve duşu pek çok insanın önünde kullanma fikri bizi çok ürküttü ve şimdi terapi görüyoruz.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Durumu öğrenen müşteriler polise şikayette bulundu.

Kamera görüntülerini alan polis, herhangi birinin fotoğrafının ya da videosunun gizlice çekilip çekilmediğini inceliyor. 

Olayın büyümesi üzerine 18 Şubat'ta açıklama yayımlayan otel, camların kaplamasında ve jaluzilerde sorun olduğunu kabul etti.

Saunanın faaliyetlerinin durdurularak eksikliklerin tamamlandığı aynı açıklamada vurgulandı.


Independent Türkçe, CNN International

DAHA FAZLA HABER OKU