Engelleri aşarken suya gömülen Wipeout yarışmacısının ölüm nedeni belli oldu

Adli tabip bürosu, yarışmacının doğal nedenlerden öldüğünü söylüyor

Wipeout yarışma programı Türkiye'de de iki kere çekilmişti (ABC)

Los Angeles İlçe Adli Tabibi'ne göre, kasım ayında bir Wipeout engelli parkurunda yarıştıktan sonra ölen 38 yaşındaki adam kalp krizi geçirmiş.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Michael Paredes, 18 Kasım'da bir su kütlesinin üzerindeki parkurdan düştüğünde ve kendini dışarı çekemediğinde Wipeout'ta yarışmacı olarak bulunuyordu.

Cuma günü yayımlanan adli tıp raporuna göre Paredes, hayata döndürülmüş ve bir gün sonra öldüğü hastaneye kaldırılmış.

NBC News'un haberine göre adli tıp raporunda Paredes'in kalp krizinden öldüğü ve daha önce fark edilmemiş koroner arter hastalığından mustarip olduğu ortaya çıktı.

Toksikoloji raporu, Wipeout yarışmacısının vücudunda uyuşturucu veya alkol bulunmadığını ancak Paredes'in düzenli olarak egzersiz öncesi gıda takviyesi olan Nutrex Outlift Amped'i tükettiğini gösterdi.

Otopsiye göre, bu egzersiz takviyesi Paredes'in ölümünde rol oynamadı ve Paredes doğal nedenlerden öldü.

Aslen 2008'den 2014'e kadar ABC'de yayımlanan şovun bu yeniden çekimi, geçen yıl TBS tarafından duyuruldu ancak henüz yayımlanmadı.

Deadline'a göre, yeniden çekimde yer verilen engeller biraz daha zorlu hale getirildi ve oyuna "yarışmacıların dayanıklılığını yıpratmak ve onları daha çok zorlamak için tasarlanmış birden fazla strateji ve karar noktasından oluşan üç aşamalı, engelli bir parkur" dahil edildi.

38 yaşındaki Paredes, ölümünden önce, şovun üç engelli parkurundan ikisini başarıyla tamamlamıştı. Paredes sudan çıkarıldıktan sonra tekerlekli sandalyeye yerleştirildi ve burada ani kalp durması yaşadı.

Paredes'in kendisi de şova katılan nişanlısı, NBC News'a, Paredes'in şov çekilmeden önce hem gerekli ilaç taramasından hem de EKG ve Covid-19 testinden geçtiğini ve haftada 5 gün, günde iki saat egzersiz yaptığını söyledi.

People'a göre, Wipeout'un "birkaç sağlık görevlisi" içeren bir "saha güvenlik ekibi" olduğu bildirildi.

TBS sözcüsü, Paredes'in ölümüyle ilgili kasım ayında People'a yaptığı açıklamada şöyle demişti:

Paredes'in öldüğünü duymak hepimizi harap etti, ailesine en derin taziyelerimizi iletiyoruz.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU