Yüzüklerin Efendisi dizisinin sinopsisi yayımlandı

Orta Dünya hayranlarının merakla beklediği diziye dair detaylar yavaş yavaş açıklığa kavuşuyor

Dizinin çekimleri için daha önce "acayip görünüşlü kişilerin arandığı" açıklanmıştı (New Line Cinema/ WingNut Films)

J.R.R. Tolkien'in yarattığı Orta Dünya evreninde geçecek ve Amazon Prime'da yayımlanacak Yüzüklerin Efendisi dizisinin sinopsisi açıklandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Variety'nin haberine göre destansı bir anlatım biçimine sahip olacak dizinin sinopsisi şöyle:

Amazon Studios'un yakında çıkacak dizisi Orta Dünya tarihinin meşhur İkinci Çağı'nın kahramanlık efsanelerini ilk kez ekranlara taşıyor. Bu epik drama J.R.R. Tolkien'in Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi eserlerinde geçen olaylardan binlerce yıl öncesinde geçiyor ve izleyicileri büyük güçlerin demirinin dövüldüğü, krallıkların zafere yükseldiği ve yıkıma uğradığı, beklenmedik kahramanların sınandığı, umudun pamuk ipliğine bağlı olduğu ve Tolkien'in kaleminden dökülen en büyük kötünün tüm dünyayı karanlığa boğmakla tehdit ettiği çağa geri götürecek.

Kısmi barışın olduğu bir dönemde başlayan dizi, kötülüğün Orta Dünya'da uzun zamandır korkulan biçimde yeniden ortaya çıkışıyla karşılaşan hem tanıdık hem de yeni bir dizi karakteri konu alıyor. Dumanlı Dağlar'ın en karanlık derinliklerinden, elflerin Lindon krallığının başkentinin görkemli ormanlarına, nefes kesen ada krallığı Numenor'dan haritanın en uzak noktalarına kadar, bu krallıklar ve karakterler onlar göçüp gittikten sonra da yaşayacak bir miras yaratacak.

Dizinin orijinal Twitter hesabı kısa süre önce iki mesajla birlikte bir harita görüntüsü paylaşmıştı:

Hepsine hükmedecek tek bir yüzük, hepsini o bulacak. Gölgeler içindeki Mordor diyarında hepsini bir araya getirip karanlıkta birbirine bağlayacak.

 

 

 

Bu mesajın yanı sıra, "İkinci Çağ'a hoşgeldiniz" ifadesi de yer almıştı. Tolkien'in yarattığı mitolojide İkinci Çağ, Sauron'un yüzüğü de dahil güç yüzüklerinin ortaya çıktığı dönem. 

Dizinin oyuncuları arasında Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark gibi isimler yer alıyor. 

 

Independent Türkçe, Variety

DAHA FAZLA HABER OKU