Başhekimden sahilde yürüyüş yapanlara tepki: Hakkımızı hiçbirine helal etmiyorum

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Türedi, kentte hafta sonu sahilde yürüyüş yapan insanlara ilişkin, "İnsanları gördükçe hakkımızı hiçbirine helal etmiyorum" dedi

Başhekim Türedi, "İnsanları gördükçe hakkımızı hiçbirine helal etmiyorum" diyor / Kolaj: Independent Türkçe

Prof. Dr. Türedi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, insanların hastalıkla ilgili daha duyarlı olmasına dikkati çekmek amacıyla sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptığını belirtti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Hafta sonu sahilde yaşanan kalabalığa dikkati çektiği paylaşımında, ailesini ve sevdiklerini düşünen herkesin zorunlu olmadıkça evinden çıkmaması gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Türedi, "Biz insanımıza yoğun bakım yeri bulmak için kafa patlatırken elimizdeki tüm imkanları, tüm eforumuzu harcarken sahil kenarında yürüyüş yapan sağlığına çok düşkün. İnsanları gördükçe hakkımızı hiçbirine helal etmiyorum" ifadelerini kullandı.

 

 

Çoluğunu, çocuğunu, eşini, dostunu, annesini, babasını düşünen varsa; azıcık insafı ve vicdanı olan varsa evinde kalır...

Süleyman Türedi paylaştı: 29 Kasım 2020 Pazar

 

Türedi, servislerin ve yoğun bakımların doluluğuna işaret ederek, "Ne umuyorsunuz, mucize mi? Öyle bir yeteneğimiz yok, sadece insanız. Ayıptır, günahtır. Sağlıkçıya acımadığınızı biliyoruz da bari kendinize acıyın" değerlendirmesinde bulundu.

harita.jpg
Grafik: İHA

 

Trabzon kırmızı alarm veriyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde Trabzon’un da aralarında bulunduğu 15 ilde vaka sayılarının yüzde 50 ile yüzde 100 arasında arttığını belirtmesinin ardından Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki poliklinik hizmetleri kaldırılırken, hastane sadece Covid hastalarına hizmet vermeye başlanmıştı.

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, vatandaşlara çağrıda bulunarak tedbirlere uyulmasını isteyerek "Sayılarımız maalesef yüksek; Bizi asıl korkutan, vakalarımızın yükselme trendinde olması. Vakalar gücümüzü, kapasitemizi aşacak düzeye doğru gidiyor" derken Korona Danışma Hattı'na günde yaklaşık 700 çağrının geldiğini açıklamıştı.

 

Independent Türkçe, AA, İHA

DAHA FAZLA HABER OKU